şükela:  tümü | bugün
  • amerika merkezli uber ile gündem bu kadar meşgulken; aynı işi yapan arapların careem'ine kimsenin ses etmiyor olması bana çok tuhaf geliyor.

yoksa birileri bu arap yatırımına göz mü yumulmaktadır? sorusunu da akla getirmeden edemiyor.

kaldı ki pazar payı olarak uber çok çok önde olabilir (önde mi bilmiyorum) ama telefonunda uber olan her 10 kişinin 6-7'sinde careem'de var. ama kimse careem'den bahsetmiyor. careem sahibi bir aracı çağırıp döven bir taksici de görmedim ayrıca.

hatta careem'de taksi çağırma uygulaması da var bildiğim kadarıyla.

not: uber, careem, scotty, yolo vb. hiç birine karşı değilim. aksine destekliyorum. istanbul'da sık taksi kullanmak zorunda olan biri olduğum için taksicilerin ne kadar orospu çocuğu dolu bir camia olduklarına bizzat defalarca şahit oldum. kesinlikle serbest piyasa kuralları ve etik kuralları gereği hükümet taksicileri korumaktan vazgeçmelidir. herkes istediği firmadan istediği hizmeti almalıdır.

editus: eklemeus:
    (bkz: #75014046)
  • careem’in arap uygulaması olması ile bir alakası olmamakla birlikte tamamen popüler olmamasından kaynaklıdır. 10 kişiden 6-7 kişinin telefonunda uygulama bulunsa bile sonuç olarak careem değil uber tercih ediliyor ve dolayısıyla uber herkes tarafından biliniyor.

yarın öbür gün uber bitip careem popüler olursa bu sefer taksiciler ona öfke kusacaklar. adamlar sorunun kendilerinde olduğunu anlamıyor veya anlıyorlar ama kendilerinden daha iyi olanla rekabet edemeyeceklerini bildikleri için anlamamazlıktan geliyorlar. uber gitse careem gelecek, careem gitse zuber gelecek, zuber gitse bir başkası gelecek.