şükela:  tümü | bugün soru sor
  • adamların ne kadar zoruna gittiyse kanun tasarısı hazırlatmışlar.

kaynak

edit: penche isimli arkadaş konuya destek için twitter da #uberedokunma hashtag i olduğunu hatırlatmış.

büdüt: bigulucukbisikoy isimli arkadaşta bimer’e topluca şikayet etmemizi önermiş, burada yazmaktan daha iyidir tabi.
  • aynı özverili çalışmayı kural dinlemeyen, ışık tanımayan , yolcu kapma uğruna duraklara dalıp onlarca kişinin hayatıyla oynayan pek kıymetli taksi ve dolmuş şöförleri için de bekliyoruz. ama olmayacak.

e: imla
  • yasaklanırsa, korsan bulur yine de sarı taksiye binmem.

araba çizmek, araç kurşunlamak, şöför dövmek son damlalardı.

edit : emek hırsızlığı yok, sorun yıllar önce devletin bedava dağıttığı plakaların karaborsada yüksek meblağlardan alınıp satılması. ve bu parayı veren adamın "onlar vermeden taşımamalı" demesi. iyi de sen devletten almadın ki, karaborsadan aldın. ayrıca her gittiği yolun elektronik ortamda kaydı olduğundan kat be kat da fazlaca vergisini veriyor adamlar.

bir şöför olarak kazandığın yevmiyenin yarısını plaka sahibine vermek yerine bul bir araç hepsine sahip ol! benim aklım almıyor şöförlük yapıp hala plaka sahibine para kazandırmaya bu kadar heves edenlere. ulan asıl fırsat size doğmuş, biz yine aynı parayı veriyoruz ortalama.
  • bu kadar insanın karşı olduğu bir şeye (taksi) destek çıkarcasına, hala halkın aleyhine karar çıkartan hükümetin getirdiği cezadır.

o kadar para hırsı bürümüş ki gözlerini, binlerce insanın tepkilerini yok sayabiliyorlar.
    vay amk. yani adamların dini imanı artık mecaz falan değil, literal olarak para olmuş.
  • (bkz: yuh)

ya kardeşim bu adamlar şirket olarak çalışıp vergi ödüyor mu? evet. sen bu adamları ülkeye mevcut çalışma şartlarını kabul ederek almadın mı? evet. bu adamlara silah çeken, saldıran, organize olup terörize eden "taksici" diye bir topluluk var. onlara uygulaman lazım bunu. yıllardır yolcuları dolandıran, insanlara ve trafiğe zarar veren bu taksicilere hiçbir şey yapılmıyor nedense. türkiye'de çöküş böyle olacak işte. zorbalar harekete geçerse halk susmaz. emin olun.
  • yine zorbalığın, rantın, kötünün galip gelmesi olayıdır.

(bkz: orospu çocuğu taksici)
  • benzer uygulamanın orospu çocuğu taksiciler için de gelmesini istediğim tasarıdır. daha bu sabah evimin yakınındaki kavşakta 3 adet orospu çocuğu hem ters yönden gelip hem de trafik ışıklarına uymadıkları için araç trafiğinin anasını sikmiştir.

bir an önce geberip gitmeleri temennisiyle

not: iş bu entry işini doğru düzgün yapanları kapsamamaktadır.
  • inadına uber
  • hiç şaşırmadım..
    iki gün önce yemek yerken düşünüyordum kaç gün sürer yalakaların müdahelesi diye..
    1 hafta vermiştim kafadan..
    en azından ülkede olacakları tahmin edebiliyoruz artık..
    yani eskisi kadar tahmin edilemez değil hükümet..
    bu da birşey benim için..
    zaten benim derdim über falan değil uzun zamandır ki..benim beklentim hükümetin devrilmesi ya da değişmesi..
    artık hangisini seviyorsan..
  • uber sistemini hep yolcu tarafından yorumluyor herkes, ben de 2 araba alayım yapayım diye çok kafa patlattım, uber sistemi tr de yasal olarak şirket bazında zaten tam aktif değil, yani sen vergini bireysel olarak veriyor olabilirsin ama uber de işler öyle değil galiba. polis çevirdiği zaman zaten ceza kesiyor genelde, uber’e bunu bildiriyorsunuz bu cezayı karşılıyor yani adamlarda kabul ediyor. gelelim bunun da üzerine geçilmesine, yürürüm yağmurda çamurda yine de o orospu çocuklarının taksisine binmem.