şükela:  tümü | bugün soru sor
 • herhangi bir akp'linin değil, chp genel sekreteri akif hamzaçebi'nin yumurtlaması.

  meral akşener endüstri 4.0'dan bahsetsin, google'dan danışman getirtsin. chp de seçmenin %2'si buradan ekmek yiyor kafasıyla taksici mafyasını yalayadursun. 2019'da ikinci sırayı alacağınıza çok eminsiniz, aynen devam.

  link

  olur ya chp'den biri okur editi: derdimiz* istanbul belediye seçimleri için taktik yapmanız değil, tek cümleyle prensip ve politika yoksunu olduğunuzu göstermeniz. teknoloji, ulaşım, sanayi, sosyal yaşam ve tüketici haklarına dair bize anlatabileceğiniz* bir politikanız olsa, bu cümle kurulmazdı zaten. hayırlı taktikler.

  yiğidi öldür hakkını ver editi:
  "sadece istanbul’da değil tüm türkiye’de insanlarımızın konforlu taksilerde, emniyetli bir şekilde, internet üzerinden çağrı yaparak, gerektiğinde kredi kartı ile de ödeme yaparak seyahat etme hakkı vardır. bu sistemi taksiciler esnaf odası bünyesinde kuracağız."

  link

  bir esnaf odasının rekabet edebilmesi için teknolojik sistem kurmak devletin ya da bir partinin işi değildir. yine de ilk cümlesi bile adama burhan kuzu muamelesi yapmamak için yeterli.

  akif hamzaçebi'nin cevabı editi:
  "tekrar ifade ediyorum: şehir içinde taksi ile yapılacak ulaşımın konforlu, emniyetli araçlarla internet üzerinden çağrının da olduğu, gerektiğinde kredi kartı ödemeli bir sistemle olmasını öneriyorum. bunu illa da yabancı bir şirket mi yapmalı. biz neden yapmıyoruz."

  link

  nedenlerini sayayım akif bey:
  - özet: yatırımcı parasını ülkeden çekmiş, yetenek yurtdışına kaçmış, devletin nereye ne para harcadığı belli değil, çareyi taksici esnaf odasında arıyorsunuz. bu yüzden biz yapamıyoruz, bu gidişle de yapamayacağız.
  - keşke bahsettiğiniz türkler gültepe seçim merkezi'nizde ya da taksici odası'nda olsaydı. ama maalesef çoğu yurtdışında, bir kısmı da uber ofislerindeler, taksicilerle bir olup kovacağız dediğiniz teknolojiyi geliştiriyorlar. akın akın da kaçmaya devam ediyorlar.
  - türkiye'de taksici tekel, uber de bunu tüm dünyada takır takır kıran bir şirket. yabancı şirketi ülkeden kovup, yaptıklarının kopyasını milletin vergisiyle yapıp, bi de esnaf odası'nın eline vererek bu problemi çözeriz diyorsunuz. diğer konularda da bu mantığı takip edin, ülkenin adının yavaşça kuzey kore'ye dönüştüğünü göreceksiniz.
  - mesela bitaksi vardı, onla da bi dünya yolcuya kolayca ulaştılar, komisyona gelince ağladılar, en son müşteri arayıp yakın yol olduğunu farkedince iptallere başlayıp, o sistemi de işlevsiz hale getirdiler. bunları yapan adamlara bugün sistem yazıp ellerine verme sözü verdiniz.
  - buyrun bugün geçen bir haber daha. hükümet 15 yılda 752 milyar lira teşvik vermiş, nereye gittiğine nasıl döndüğüne cevap verebilen yok. soruyu 4 ay önce soran alarko ceo'su, meclise getiren chp vekili. aynı gün, uber'i kovacağız diyerek çağdışı taksici rantını korumaya soyundunuz. akp yerine chp olsa bu para türkiye'den bir uber çıkarmaya mı harcanırdı, yoksa başka türlü rantlara mı dönüşürdü? ben cevabı bilmiyorum, umarım siz biliyorsunuzdur.
  - özel yatırımcıyı teşvik etmek de yetmez, insanların aklından "ben bu işe bu yatırımı, yeteneği, emeği gömerim de, yarın bunu da kovacağız demezler mi?" sorusunu silmediğiniz sürece, taksicilere sistem kurup ellerine vermekten başka bir şey yapılamaz. o güveni de kurultay sonrası ilk iş olarak sanayi, gençlik ve akademiyi motive edip harekete geçirmek varken, taksicilere gidip oy dilenerek inşa edemezsiniz.

  15 yıldır her gün umudunu biraz daha kaybeden seçmenlerinizi ve gençliğinizi arıyorsanız, biz buradayız. taksici esnaf odası'nda değil.
 • acaba kaç tane plakası var?, sorusunu akla getiren beyan.
 • zamanında taksi plakalarına yatırım yapan ahlaksızlar bir bir dökülüyor. statükocu vampir onun bunun çocukları.
 • allah sizi nasıl biliyorsa öyle yapsın. gerekirse daha uzun süre bekleyip uber kullanmayanı siksinler.
 • chp'nin artık ne kadar zavallı bir parti olduğunun göstergesidir. akp'ye kayıtsız şartsız oy veren dolandırıcı ve mesafe beğenmeyen taksicilerden medet umar olmuşlar. yazık.
 • chp'ye bir daha kesinlikle oy vermeme kararımı destekleyen bir açıklama olmuş. bu kafayla devam edin siz.
 • adamlar aklı sıra taksici seçmene oynuyor.

  ulan istanbulda 12 bin taksici var aileleri ile birlikte toplasan 50 bini geçmez sayı ama istanbul'da en az 2 milyon insan taksicilerden nefret ediyor.

  işte chp bu kafayla iktidar olmaya çalışıyor
 • asla nasıl daha iyiyi yaparız, kötü bir sistemi düzeltiriz diye düşünmeyin, tamam mı? sadece kurulu düzeni bozmamak için kötüyü yüceltin, koruyun olur mu? insanlar demek rahatsız ki bu kadar insan taksiyi bırakıp über’i kullanıyor, o zaman biz bu taksiyi de düzeltelim, über’i de daha iyi denetleyelim, insanımız daha kaliteli hizmet alsın demeyin sakın.
 • kendi cikarini halkin cikarindan onde tutan kodomanlara bizden oy cikmaz.

  bunun disinda bu kavas icin oyle demek istememis diyen var. kavas ne diyor? diyor ki uber'i kovacagiz ıbb'nin itaksi uygulamasini da taksiciler odasina devredecegiz.

  e be arkadas bu taksicilerin %90'i o. evladi biz bunlardan kurtulmak istiyoruz. degerlendirebilmek istiyoruz bu adamlari. yaptiklari surekli yanlarina kar kaliyor. taksiciler odasi bir seylerin degismesini isteseydi simdiye kadar yapardi o degisikligi. bu kavas halen iki yüzlü ve iğrenç biçimde taksiciler odasına devredelim diyor. sorunun kaynağı zaten o oda .