şükela:  tümü | bugün
  • efenim öncelikle sarı taksilere karşı olduğumu (bkz: orospu çocuğu taksici) baştan belirteyim. uber türkiye'ye geldiğinden beri desteklemiş olan bendenizi son yolculuğunda olması gerekenden fazla ücret alması nedeniyle bıktırmıştır. ( ki daha önce de kısa mesafeyi uzatıp ekstra ücret aldıklarını da parantez içinde yazayım.)

geçen cumartesi günü iki kere kullandım. sabah 16 km'lik yolculuğumda kartımdan 53 tl çekildi eyvallah dedim ancaaak akşam 5 km'lik yolculuğumda da aynı fiyatın kesildiği görünce delirdim. şimdi öncelikle fiyat ekranda gözüküyor e sende binmeyeceksin diyeceksiniz ancak çakal uber fiyatı uygulamada farklı gösterip karttan fazla çekim yapıyor. şikayet ettim 3 günden önce geri dönmeyecekler. tepeme kadar doluyum sözlük.

bir daha uberi kullanmayı düşünmüyorum. toplu taşıma biner taksiye de muhtaç olmam.
  • uber ya da taksi farketmez. millet ayni oldugu surece hangi uygulamayla gelirsen gel yine isin pisligini bulurlar.toplu tasimada bile ankarada halk otobusune biniosun adam bilet vrmio ordan bile vergi kacirio illa istemen gerekio.komple halki ulkeden atip yeni halk getirmek lazim
  • (bkz: surge) nedir, nasıl sörcülür, ve kimlere sörcebiliriz.
  • cevrenizde ne kadar cok uber araci varsa o kadar ucuza kullanabileceginiz hizmet.cevrenizde uber araci azaldikca ucret pahalilasiyor. bunu bilmeyen kullanmasin bi zahmet.
  • eğer size arabayı çağırmadan önce gösterilen ücretten farklı bir ücret çekildiyse geçmiş seyahatlerinize girip iade istiyorum taleplerinden biri üzeinden talepte bulunarak çözebileceğiniz sorundur. örneğin 42tl gösterilen seyahatimden sonra 63tl çekilince bildirime bulundum ve 21,33tl iade gerçekleştirildi.
    ama size arabayı çağırmadan önce bu fiyat gösterilmişse şikayet etmeye hakkınız yok.
  • uber aracı çağırıldığında ekranda gözüken değerden farklı bir ücret ödeme durumu olabiliyor. bunun sebebi sürücünün uber'in belirttiği rotayı izlememesi. sürücü trafikten kaçmak için ya da haksız olarak daha fazla para kazanmak istemesinden dolayı farklı bir rota izlemiş olabilir. karşılaşılan bu durum uber'e uygulama üzerinden kolayca bildirilebiliyor. eğer sizin onayınızı almadan farklı bir rotaya sapmışsa bunu uber'e bildirin ve ayrıca yolculuk sonunda sürücüyü uygulama üzerinden değerlendirirken bunu göz önüne alabilirsiniz.
  • uber ucretlendirmeyi mesafe ve sureye gore yapar. eger onceden gozukenden daha fazla cekildiyse muhtemelen trafikte uber'in hesapladigindan daha uzun sure kalmissiniz demektir. ucret detayina girip kac km yol yaptiginizi ve kac dk kullandiginizi gorup bunlar karsiliginda ne kadar ucretlendirildiginizi gorebilirsiniz. eger sofor uzun yoldan goturduyse itiraz eder paranizi geri alirsiniz
  • trafik ve araç yoğunluğuna göre aynı mesafe ya da daha kısa mesafe bazen daha da pahalı olabiliyor ve araç çağırmadan önce bu belirtiliyor uygulama içerisinde.

bunlar dışında şoförün yaptığı bir çakallık sebebiyle yüksek ücret yansıma durumu olursa da uber iade ediyor tutarı.

tanım: uber uygulamasının kullanım detayında yer alan ve kendi kuralları çerçevesinde olan durum.
  • tekel olmadan böyle, tekelleşse neler yapacak hayırsever uber ve tatlış şoförleri?
  • bu kadar dert tasa yapmaya gerek yok.
    uber'e yazıyorsun bunu ve uber sana fazla çekilen parayı iade ediyor.
    taksiye yazsana bakalım babayı mı alıyorsun sopayı mı?