şükela:  tümü | bugün soru sor
  • son üç gündür aklımı kurcalayan sorunsaldır.

    öncelikle belirtmek isterim ki taksici veya uberci değilim. ulaşımda ikisine de pek ihtiyaç duymadım bugüne dek. herkes gibi son 3 4 gündür ben de uber-taksi münakaşalarını okuyorum fakat meselenin kanuna bakan yönüyle ilgili tam olarak objektif ve tatmin edici bir açıklama varsa da göremedim.

    taksici kısmı,uber'in illegal olduğunu, uber'ciler ise taksicilerin iddialarının asılsız olduğunu iddia ediyorlar. bu konu hakkında, taksicilerin kabalıkları,arızaları,kusurları gibi durumları şimdilik bahisten hariç tutarak, kanuni açıdan uber'in bir sıkıntısı olup olmadığı konusunda meseleye vakıf arkadaşların beni ve benim gibi bu konuyu merak edenleri aydınlatmasını rica ediyorum.
  • plakayı aylık birkaç bin tl'ye kiralayamamaktır.

    taksi plakaları bol sıfırlı rakamlara alıcı buluyor. e bu parayı verecek adamın da yüksek mertebeden insanlarla merhabasının olmasi yeterli.

    kendi kendimize düşünelim bakalım, "yav mehmet bey über müber diye bişey varmış bizim hasılat azaldı" mı daha mantıklı, maliyeden kaçırmak için 40 takla atan adamların "pis über vergü vermiyir" mi?