şükela:  tümü | bugün soru sor
  • linç etmeden önce bi okumanızı tavsiye ederim. tabi ki farkları var ama dolandırma konusunda bir anlam veremedim aynı şeyi küfür ettiğimiz taksiciler de yapmaktadır.

evet, bulunduğum konumdan havaalanına gitme tutarı 100tl tam tamına 100 tl'dir.

buradan görülebileceği üzerine 20 tl indirim kuponum var. o yüzden 80tl görünüyor.

ve aynı yerden yeşilköye gitmek istediğimde çıkan sonuç

yeşilköy farkı 20 tl indirim mevcut.

ne zaman havaalanına gitmek istesem, önce uber' e bakarım ama malum fiyat yüzünden yoldan geçen taksici ile 19tl ye gidebiliyorum. bu ayıbın düzeltilmesi lazım.
  • farkı "yenilecek kazığın peşinen bilinmesi"dir. ve dolayısıyla kazık yememe özgürlüğü sunulmasıdır.
  • uber zaten fiyat konusunda farklılaşmıyor, sizi ucuza taşırım gibi bir iddiası da yok.

uber müşteriye daha kaliteli hizmet, daha konforlu yolculuk, uygulama üzerinden de kullanıcı kolaylığı sunar.

kullanan şoför/ortaklarına da %20 komisyonunu kestikten sonra üstüne kalan parayı şakırt diye öder. dolayısı ile plaka kira derdi, galerilerde mafyacılık yapan tiplerden korunarak daha fazla para kazanma imkanı sunar.
  • ucuz götürme gibi bir iddiası yok zaten sana insan gibi davranma konusunda farklılaşıyor. ha ucuz olsunda isterse bana siktir çeksin diyorsan taksilerde devam edebilirsin kesinlikle daha iyi
  • bu duruma acil çözüm bulmaları lazım. uber kullanamıyorum. shit