şükela:  tümü | bugün
  • kktc'de ba$kanlıgını dervis eroglu'nun yaptıgı sagcı siyasal parti. $u an iktidardalar.
  • star'da surekli reklami yapilan parti. ilginc.
  • kıbrısta ki parti için; http://www.ubp-kktc.com/
  • genel merkezlerini apartmanımıza açarak kendini bizlere tanıtmış parti. amblemi dsp mavisi üzerine konulmuş bir yıldız olduğundan ilk görüşte uyduruk merkez sol bir parti olduğunu düşündüğüm, sonra arkadaşımın dürtükleyip, oğlum baksana ulusal birlik diyor, ne dsp'si bunlar olsa olsa ülkücü olur dediği parti ayrıca. sonradan öğrendik ki hakikaten öyleymiş(dsp mavisini solla özdeşleştiren zihniyet). ayrıca az buçuk gördüğüm kadarıyla hep iyi giyimli ve kibar insanların girip çıktığı bir yer burası. galiba politikacı dedikleri böyle birşey oluyor.
  • akın birdal suikastini gerçekleştirip, 19 yıl ağır hapis cezasına çarptırılan bir insanı genel başkan seçen; buna rağmen 41 ilde örgütlenmeyi başarabilmiş bir partidir*. işin komik yanı hukuki olarak 10 yıl hapis cezası alan bir adam herhangi bir siyasi partiye değil başkan olmak, üye bile olamaz. ama bu bilinmesine rağmen yapılan davranış tamamen siyasi bir duruştur. öyle ki; kendi gibi düşünen insanları cesaretlendirme, bir çatı altında toplama gayesi taşımaktadır. genel başkanın cnn turk 5n 1k'ya çıkıp da dava adamı şöyledir böyledir, ülkesinin aleyhinde bir durum olduğunda gerektiğinde silahlı mücadeleye de girer. yok efendim silahlı mücadeleyi göze alamayan adam liderlik yapamaz gibi açıklamalar yapması da milleti gazlamaktan başka bişiy değildir. gerçekleştirdiği suikasti de "o zaman şartlar farklıydı; ama yine olsa yine yapardım...." gibi delikanlı ağızlarıyla yorumlaması ve üstüne üstlük bu adama konuşma hakkı verilmesi gerçekten endişe vericidir.
  • union bancaire privee kuruldugu gunden bugune, ozel bankacilik ve varlik yonetimi alaninda yogunlasmis ve isvicre'nin onde gelen bankalarindan birisi olmustur. varlık büyüklüğü 75 milyar isvicre frangi'ni asmistir.