• sözlük yorumlarına güvenerek 350 liraya yakın bir ürünü sipariş verdim. hadi hayırlısı.

yalnız şöyle bir olay var, en son aşamada ödemem gereken net tutarı 297 lira olarak gösteriyordu. sanal kartla ödemeye çalıştım 300 liralık limit yükleyerek, ilk başta kabul etmedi. sonra limiti artırıp denedim, işe yaradı. ama 95 dolar (yaklaşık 337 lira) çekmiş*. bu çok önemli değil, çünkü zaten türkiyede asla bulamayacağım bir üründü ama fiyatları doğru yansıtırsak sevinirim cnm...

edit: ürün sorunsuz geldi, aslansın ubuy
  • evet 10 günde, amazon.com dan türkiye'ye gönderimi olmayan ürünü kapıma kadar getirmiş, takdirimi kazanmış aracı kurum.

ileride faydası olur diye detayları yazayım.
    1. sipariş verildiği gün amazon.com dan ürün istenmiş. kutudan amazon purchase order kağıdı çıkıyor.
    2. seçtiğim gönderi türü ubuy.com.tr de yer alan en ucuz gönderi seçeneği (ubuy shipping - 5-9 business days) . 20$ civarı kargo 5$ da gümrük hizmetleri için alınıyor. toplam gönderi ücreti 1 kg altı gönderi için ~25$
    3. gönderiler eski dost aramex ile geliyor. gönderiler usa -> uae dubai hub --> ıstanbul yolunu izliyor. online takip detaylarını vereyim her lokasyonda ortalama geçen süreler diğer gönderiler için referans olsun.
    20-nov-2016 5:45 pm picked up by shipping partner chester va 23836
    22-nov-2016 12:03 am departed shipping partner facility avenel nj 07001
    22-nov-2016 4:39 am accepted at usps destination facility flushıng ny 11351
    22-nov-2016 5:54 am arrived at post office sprıngfıeld gardens ny 11413
    22-nov-2016 8:38 am sorting complete sprıngfıeld gardens ny 11413
    24-nov-2016 07:30 am record created. new york, united states
    26-nov-2016 06:01 pm departed operations facility – ın transit new york, united states
    29-nov-2016 09:37 am received at operations facility dubai express hub, united arab emirates
    30-nov-2016 03:08 am departed operations facility – ın transit dubai, united arab emirates
    01-dec-2016 08:31 am out for delivery ıstanbul, turkey
    01-dec-2016 09:57 am delivered ıstanbul, turkey

4. gönderi amazon paketinden çıkarılıp zarf'a koyulmuş. borderlinx in övündüğü ama yapmadığı gönderinin boyutlarını küçültme operasyonu bunda ücretsiz ve doğru yapılmış.

5. özellikle amazon'un ya da amazon.de nin tr ya da başka ülkelere göndermediği echo, echo dot, kindle gibi ürünleri almak için güzel bir alternatif bulmuş olduk.

afiyet şeker.
  • siparis verdigim kuru kedi mamasi urununun gumruk kisitlamalari sebebiyle hemen iptalini, aciklamasiyla birlikte bana ilettiler 24 saat icinde. sonraki gun icinde de banka uzerinde iadenin isleme alindigini gordum.

dolayisiyla urun tabiki elime gecmedi ancak, hizli bir sekilde mudehale edip durumu onceden duzeltikleri icin guvenimi kazanmis bir alisveris sitesidir diyebilirim.
  • entry üstü editi: şu sıralar geri ödeme sorunu yaşıyorum. sorunum çözülene kadar aşağıda yazılanlara güvenerek sipariş vermeyin. sorunumun çözümlenebilmesine istinaden bir edit daha yapacağım.

bugun itibari ile siparis vermis oldugum internette turkiye'ye hizmet veren satis platformlarindan birisi. benden gumruk vergisini ve shipping ucretini de alip tamamladi odemeyi. soyledigine gore 20 nisan civari elime gecmesi gerekiyor verdigim siparis. guncellemeler oldukca edit ekleyecegim.

edit: 12 nisan 2021 tarihinde vermiş olduğum sipariş ubuy'ın amerika mağazasından en geç 16 nisan'da gönderilmek üzere işleme alınmıştı. ubuy sağ olsun tam da dedikleri gün dhl ile bir waybill oluşturup paketimi göndermişler. bugün ayın 19'u ve en geç 20'si teslim edilmek üzere siparişimi göndermişlerdi. bugün itibari ile istanbul gümrük'ten geçmiş görünüyor. zaten siparişi verip ödemeyi yaparken ubuy sizden gümrük ücretini önceden alıyor. bu da güzel bir özellik. bakalım bugün ya da yarın elime geçecek mi siparişim. geldince editleyeceğim.

edit2: biraz karıştırınca ne yaptıklarını anlamaya başladığım yer oldu burası. ebay'den falan türkiye'ye gelmeyen ürünleri listeliyorlar 20-30% daha yüksek fiyatlara. sanırım abd'de bir adresleri var, oraya çekip oradan türkiye'ye gönderiyorlar. ama önceden gümrük ücretlerini falan da alıyorlar biz uğraşmayalım diye. ilginç. bakalım neler olacak.

edit3: maalesef gönderi elime ulaşmadı. bunun sebebi ubuy değil, türk gümrük sisteminin, içerisinde süt olmasa da süt ürün benzerleri var diyerek memurunun bu ürünlerin ülkeye girmesine müsaade etmemesinden dolayı. ürün dhl ile geldi. gümrüğe dahi girdi. gümrük ücreti zaten ubuy tarafından ödenmişti bunu dhl yetkilileri de söylemişti. ancak ürünün içeriğinde "süt ürünü" bulunduğu için ve bu da türk standartları enstitüsü tarafından onaya tabii olduğu için, mahrece iade işlemi yapmak durumunda kaldım.

son görüş: tekrar kullanır mıyım? eğer türkiye'de bir ürün yoksa ve sadece bunlar gönderiyorlarsa evet. gönderi dedikleri vakitte yola çıktı ve 3-4 güne ülkeye girdi. tek dikkat edilmesi gereken şey ürününüz türkiye'ye girebilir mi (gümrük kısıtlaması var mı anlamında). onun dışında hiçbir sorun yaşamadım, görmedim.
  • ekşisözlükte herkesin övdüğü ama google play kullanıcı yorumlarının felaket olduğu, güvenilirliği şaibeli, amerikadan türkiyeye gönderilmeyen amazon ürünleri websitesi

buna benzer ama güvenilir bir site kullanan varsa yeşillendirsin
  • amazon.com un türkiye'ye göndermediği bazı teknoloji ve medikal ürünlerini türkiye'ye gönderdiğini iddia eden firma.

firmayı övmek ya da kötülemek adına yazmıyorum. daha önce burdan hiç alışveriş yapmadım. ancak türkiye'de satılmayan ve türkiye'ye gönderimi olmayan pek çok ürünü burda gördüm ve türkiye'ye gönderdiğini iddia ediyor.

şirket hakkındaki bilgilere baktığımda kuveyt merkezli olduğunu belirttiği görülüyor. daha önce burayı kullanıp deneyimini paylaşmak isteyenler yeşillendirirse sevinirim.

edit: riske girmek istemediğimden henüz alışveriş yapmadım bu siteden.
  • normalde 50 dolarlık bir tablet kılıfına 70 dolar fiyat yazıp, kargosuyla birlikte 1600 liraya gönderme teklifinde bulunan satış sitesi.
    kardeş tamam siz de para kazanacaksınız ama bu biraz fazla olmamış mı?
  • samyang ramen getirtebilir miyim diye merak ettiğim site. bilen arkadaşlar yeşillendirirse sevinirim
  • corona sebebiyle sınırlar kapalıyken ürün sizce gelir mi, bilem varsa yeşilendirir mi ?
  • yazılan entrylere göre sanırım güvenli bir şirket ama hala daha kafamda soru işaretleri var.bu site hakkında bilgili olan biri varsa yeşillendirebilir mi ?
hesabın var mı? giriş yap