şükela:  tümü | bugün soru sor
 • başakşehir zaten proje takımı olarak biliniyor ve amacının şampiyon yapılıp yabancı sermayeye satılmak olduğu söyleniyordu, bu söylem bugün abdullah avcı’nın “kulüpler yabancı sermayelere satılmalı, her kulübün sahibi olmalı” açıklamasıyla resmiyet kazandı

  bu demek oluyor ki başakşehir’in olası şampiyonluğundan sonra kulüp tıpkı manchester city gibi psg gibi muhtemelen araplar tarafından satın alınacak ve tıpkı psg’nin fransa’ya ambargo koyması gibi başakşehir de süper lige ambargo koyacak belki 8-10 sene üst üste şampiyonluktan söz edilecektir tıpkı psg gibi.

  bu yüzden üç büyükler veya trabzon’un şampiyonluğu başakşehir’in şampiyonluğundan çok daha önemli ve zaruridir. çünkü en azından 4 büyükler halkın takımıdır, milyonlarca taraftarı vardır ve asırlık kulüplerdir.

  ancak başakşehir şampiyon olduğunda milyonlarca kişi değil milyonlara sahip olan para babaları sevinecek sadece. asırlık üç büyükler bu durumdayken başakşehir gibi ruhsuz, köksüz, torpilli ve hükümet destekli sponsorluklara sahip bir takımın yıllarca lige ambargo koyacak olmasının hiçbir olumlu yanı yoktur.

  o yüzden başakşehir’e karşı şampiyonluk yarışı veren her kim olursa olsun onun desteklenmesi, bu çetin şerait ortamında futbol ruhu adına birlik olunması en mantıklı ve doğru yoldur.
 • aslında akp'ye karşı bir birlik olma durumu denebilir ve olması ve desteklenmesi gerekendir.
  başakşehir bir akp projesidir, üç büyükler ise cumhuriyet ile özdeştir.
  cumhuriyet akp'ye karşı elbette birleşmelidir.