• ulu devletlumuz recep tayyip erdoğan'ın son fantastik beyanıdır.
    linki: http://www.radikal.com.tr/…ibe_icin_istemis-1145379

'devlet halk için değil, halk devlet içindir' anlayışını düstur edinen muhafazakar zihniyetin vatandaşına hangi gözle baktığının çok net bir ifadesidir.

ayrıca

(bkz: akp kurmaylarının fantastik beyanları)
  • gökten üç çocuk düşmüş birincisine tecavüz etmişler, diğerini özgürlük dediği için kuytularda döverek öldürmüşler en sonuncu çocuk da işçi olmuş ve bir iş kazasına istatistik olarak kaydedilmiş..
  • bir başbakanın ağzından böyle bir cümle çıkabilmesi ne demektir. hibe etmek! zaten bu ülkenin anaları yıllardır çocuklarını hibe ediyorlar bu ülkeye. son bir ayda kaç tane gencimizi senin lanet olasıca polisine hibe etmedik mi biz. yılardır binlerce askeri şehit vermedik mi. ne uğruna siz apoyu baş tacı edin diye mi. yaşananları düşünüyorum çocuklarını devlet eliyle kaybetmiş anneleri çıldırıyorum sinirden kendimi onların yerine koyamıyorum bile. ama adamın çocukları başka ülkelerde bizim paralarımızla lüks içinde yatarken 3 çocuğunuzu hibe edin diyor. bu cümle ağzından çıkabilecek bir insana ne denir ki. o utanmadan evlat dilendiği anaların öfkesinde, hüznünde boğul inşallah!
  • bu lafı söyleyenler/destekleyenler nedense aynı zamanda kürtaj karşıtıdırlar.

"muhafazakarlar canlı bebekler isterler ki onları ölü askerlere çevirebilsinler."

- george carlin, 1996.
  • "yapmayacaksa yapmasın. öyle bir derdimiz yok. biz, ak parti olarak bunu teklif ediyoruz. bunu rusya'da putin söylediği zaman oluyor da türkiye'de tayyip erdoğan söyleyince neden rahatsız oluyorsun." diye devam eden rte açıklaması.

bu nasıl bir teklif? ahlaksız teklif. ayrıca putin'in söylediğini savunanlar kim onu da merak etmeyiz. o yüzden rusya'dan bize ne de türkiye'de bu söylemden rahatsızız.

"inşallah ben annelerimize güveniyorum. annelere de babaların ciddi anlamda destek olması gerektiğini hatırlatıyorum"

bu daha da fena. hem bir yandan "hamileler sokağa çıkmasın, bakanlar onun çocuğu nasıl yaptığını hayal edecek" gibi sapıkça ifadeleri söyleyen adamı koru, bir yandan da bunu ima eden açıklamaları yap.
  • "varlığım türk varlığına armağan olsun" şeklindeki faşizmi tekrar tekrar keşfeden başbakanın beyanatıdır. kulak asmayınız.
  • yine yanlış anlaşılmış başbakan sözü. kıyamam ya.

halbuki konuşmasının devamında diyor ki: "ha yapmayacak, yapmasın. böyle bir derdimiz yok. biz ak parti olarak böyle bir teklifi yapıyoruz . böyle bir yasa da yok. böyle bir şey de yok. bu isteğe bağlı."

böyle de demokratik bi insan .s .s
  • bir gün hoca nasreddin, tarlada çift sürerken, timur'un askerleri gelir, derler ki: asker lazım oğlunu getir. ilk oğlan gider, gelmez. aradan yıllar geçer yine askerler gelirler. savaş var asker lazım derler ikinci oğlanda gider, gelmez. aradan yıllar geçer, yine askerler gelir ve son oğlanı isterler. hoca der: söyleyin timur'a bir daha bana güvenip savaşa girmesin.

kıssadan hisse, güvenmeyin.
hesabın var mı? giriş yap