şükela:  tümü | bugün
 • seni iki defa terkedeceğinden emin olduğun için söylediğin ergenlik kokan cümledir.
 • samimiyetsiz, abartı ve mantıksız cümle.

  biri size buna benzer bir şey söylerse hemen aksi istikamete doğru koşmaya başlayın.
  ya yalan söylüyordur ya da aptaldır. kalan iki dilek hakkını çarçur eden adamdan hayır gelmez.
 • keferenin redundancy dediği kaynak ziyanı.

  .

  --- işte o meşhur fıkranın spoileri ---

  2. limitsiz servetim olsun.

  3. hiç doymayan bir kuşum olsun.

  --- spoiler ---

  .
 • "...sevgili para" diye bitiyorsa, samimidir.
 • samimiyetsiz ve abartı olmayan mantlıklı bir cümle.

  bir insan gerçekten severse bunu söyler. ha samimiyetsiz şekilde söyleyen vardır elbette. ama özünde içten bir cümledir bu.
 • gerçekleşeceği garanti olan üç dilek hakkı olan birinin asla aklından geçirmeyeceği hede. ilk önce sonsuz dilek hakkı dilersin, sonra dünyadaki her bankada sonsuz bakiye ve istediğin kadar yıl genç güzel, sağlıklı yaşamak. diğer tüm dilekler bunlardan sonra gelir.
 • hayal ürünü istek.. zira bir kişi eğer dileklerin olacağına inanıyorsa, 1 konuda sadece 1 dilek hakkını kullanacaktır... inanmıyorsa, ya hiçbişi dilemeyecek, ya da 1 dilek hakkını "ahan buyur o zaman" tadında bu şekilde kullanabilir.. diğer ikisinin haklarını ise saklı tutar..

  kanımca bu olabilirmiş gibi gören kişiler, hem böyle dilek işlerinin var olamayacağını kabul edecek kadar gerçekçi, hem de "ya olsaydı" diye hayal kurarken zamanın akışından kopup sanki üç dileği aynı anda kullanman gerekiyormuş gibi hayal kuran kişilerdir.. gerçekte böyle bişey olsa, daha ilk dileğin sonunda "ulan naabıyorum ben bi saniye" diyeceklerdir halbuki... ve ikinci dileklerinde baya bi düşüneceklerdir.. olması gereken de budur zaten... ha o ikinci dilekleri ortak bi hayatta gerekenler üzerine olursa ne ala, yok sadece kendileriyle ilgili olursa bilemiyciim...
 • evlenip çocuk sahibi olunduğunda "dileklerimi bebek bezi, mama ve ıslak mendil için kullansaydım" diyerek pişmanlık hissi yaratacak söylemdir.
 • temel'e 3 dilek hakkı vermişler.

  birinci dileği çirkin olan eşini "adriana lima" ya benzetmek olmuş. akabinde eşi tarafından terk edilip hüsrana uğramış.

  ikinci dileği, kendini terk eden eşini "maymun" a dönüştürmek olmuş. akabinde pişman olmuş, çocuklarının anasını ve senelerdir sevdiği eşini özlemiş.

  üçüncü dileği ise doğal olarak eşini "orjinal" fıtratına dönüştürmek olmuş.

  anlayacağınız üzere arkadaşlar; elimizde değil üç binlerce dilek hakkı bize şuankinden daha mutlu bir hayat sağlayamaz.

  üç dilek hakkım olsa sınırsız dilek hakkı dilerdim.