şükela:  tümü | bugün
  • chp milletvekili aykut erdoğdu'nun iddiası..

gerçi ben inanmıyorum ama iddia o ki, biz her faturada bu gsm ci arkadaşlara yüzde 15 vergi veriyoruz ya, işte o vergiler bu güzide şirketler tarafından hazineye aktarılmak mecburiyetindeymiş..aktarılmazsa 3 kat ceza varmış..

2012 ye kadar yapılan incelemelerde 2.2 milyarlık (sen ona katrilyon de) bir miktarın aktarılmadığı tespit edilmiş..

işte tam da burda, yeni çıkacak torba yasayla bu hazineye aktarılmayan tutarlara uygulanacak 3 kat ceza, 1 kata indiriliyor ve şirketlerle maliye arasında uzlaşma yetkisi getiriliyormuş..

2.2 milyarlık borcun 2012 ye kadar yapılan inceleme için olduğunu tekrar hatırlatır, linki verir kaçarım..bankalar öğlen arasına girmeden şu mtv'yi ödeyeyim..

http://haber.sol.org.tr/…amu-borcu-siliniyor-212913
  • vatandaşa gelecek yeni vergi zamlarının habercisidir.
  • (bkz: oger telecom)
  • trafik cezalarımız affoluyor mu?
    kredi borçlarımız affoluyor mu?
    bu ay sgk primi ödemeyeceğim diyebiliyor musunuz?
    hgs'den geçip ödemeyeceğim diyebiliyor musunuz?
    alış veriş yaparken kdv ödememe lüksünüz var mı?
    faturalarınızdaki binbir türlü vergiden kaçabilir misiniz?
    araba alıp ötv hatta ötv'nin kdv'sini ödemekten kurtulmak var mı?
    aldığınız yakıt için, muayene ücreti için, taşıtlar vergisi için bir çıkış yolu?
    ya yurtdışından alacağınız en temel gereksinim için gümrükten kurtulmak?

argodaki deyim ile es es kuralı icabında devlet her birisini sizden seve seve alır, seve seve vermediniz mi ne olacağını da hepimiz biliyoruz.

hal böyle iken hiçbir türk vatandaşına tanınmayan ayrıcalğın kodamanlara tanınmasındaki ayrıcalığın mantıklı bir izahı varsa ben de cengiz han olur, at sırtında dünyayı fethe çıkarım.

varsa yoksa nepotizm, kahrolası nepotizm!

aklıma ne geldi biliyor musunuz? ilk mecliste gazi mustafa kemal'in biraz değiştirerek okuduğu namık kemal şiiri:

vatanın bağrına düşman dayamış hançerini
    yok mudur kurtaracak bahtı kara mâderini?