şükela:  tümü | bugün soru sor
 • biraz önce fragmanını izlediğim yeni bir cinli film. yönetmen alper mestçi.
 • alper mestçi'nin yönettiği üçharflilerbeddua, vizyondaki ilk üç gününde 82.746 seyirci tarafından izlenerek haziran ayı tüm zamanların en iyi açılış yapan yerli filmi olmuş. korku filmleri yapılmaya devam etsin. korku ihtiyaçtır efenim :)
 • korkmayın, onlar 3 harli ise bizde 5 harfliyiz.
 • yıllardır piyasayı tutmuş boktan "dabbe" serisine kıyasla fena bir değil bence. her şey tahmin ettiğiniz gibi gelişmiyor, uğraşılmış,oyunculukların çoğu kötü değil,sinemacılık var ortada. ne yalan söyliyim korktum da yani*
  şans verilebilir bence.
 • hayatımda izlediğim en saçma film hatta 2. yarıda izleyemedim ve çıktım filmden. korku filmi demek saçma görüntülerin ve çığlıkların sebepsiz yere her dakika gösteremesi midir?mantıklı hiçbir sahne yok. çığlık feryat figanı daha fazla kulaklarım kaldıramadı ve çıktım. yok böyle birşey ya resmen zaman kaybıydı.
 • kalbi olanın gitmemesi gereken filmdir. salonda ilk yarıdan sonra 3-5 kişi kaldı. diğerleri koşarak kaçtı.

  korkutma sahneleri inanılmaz kalp düşmanıdır.

  sanıldığı gibi cinli bir film değildir zira içinde hiç cin geçmez. konu olarak başarılı sayılabilir ancak 1.5 saate sığabileceği kadar olay gösterilmiş filmdir.

  az sonra yazacaklarım konu ile ilgili ağır spoiler içerir.
  --- spoiler ---

  3 kız arkadaşın diğer arkadaşlarına sevgili meselelerinden dolayı baskı yaptığı ve sonra kavga ederlerken yere düşürüp kafasına çivili tahta giriyor. hal böyleyken kızlar çok korkuyor acilen mekandan kaçıyorlar. tam o anda büyücü bir teyzemiz yere düşen kızımızın yanına gelip tüm durumu görüyor. kaçan kızları da gördüğü için kızımızı kurtarıyor. tabi büyü ile. beddua büyüsü. yıllar sonra yatalak veya felçli gibi olan kızın arkadaşları kötü kabuslar görüyorlar. durduk yere hayaller görüyorlar. daha sonra beddua yerine ulaşıyor ve 3 kız da farklı sebeplerle ölüyorlar ya da kendilerini öldürüyorlar.
  --- spoiler ---
 • aniden verilen yüksek ve rahatsız edici seslerle korkutan bir yapım. yani ev arkadaşınızın kapının arkasında gizlenerek size "bööö" yapması gibi bir korku filmi. çocukken çok çekiyorduk bu filmi biz. sadece daha az sesle... bunlar ise borazanla kulağınıza "böğğğvvccccviiiijjjjkkk" diye bağırınca korku filmi yaptık sanıyorlar. o kadar çok bağırtı olmasa belki bir şeye benzeyebilirmiş.

  madem 3 harfliler, benim puanım da 10 üzerinden 3 puan.
 • üç harf yani 'bok' gibi bir film.

  oyunculuk aşırı kötü. kurgu ve efektler de. öyle.

  sanırım hayatımda izlediğim en kötü film.
 • dun aksam izledigim film. gayet guzeldi. yer yer cok korkuttu.
 • normalde bu tip türk korku filmlerinde ilk yarıda olaylar karışır ikinci yarı korkunun şiddeti artarak devam eder olaylar çözümlenir, bu film de ise ilk sahneden itibaren hızlıca ve şiddetle korku başlıyor sona doğru azalıyor. son 7-8 senedir neredeyse tüm korku filmlerini sinemada izlememe rağmen ilk kez bu kadar hızla izleyenlerin kaçtığını gördüm, araya girdiğimizde arkada bir kadın nefes alamadı artık nasıl korktuysa tıkandı yardım falan geldi.
  ancak filmden çıktığınızda üzerinizdeki etkisi hızlıca kayboluyor çünkü korku öğeleri hikayeye yedirilerek değil bağımsız yüksek sesle ve efektlerle sunulmuş.
  bence oturduğunuz yerden kalori yakmak istiyorsanız sinemada gidebilirsiniz. bilgisayar başında izleyecekseniz daha az keyifli olacaktır ancak yinede izlenebilir.