şükela:  tümü | bugün soru sor
 • patricia carli ustune fecri ebcioglu aranjmani. superstar soyluyor. soyle ki;

  karar ver artık kimi daha çok sevdiğini
  kararsız olma sen üzme herkesi
  kalbinde kim var o mu yoksa ben miyim
  bilmek isterim yolumu çizeyim

  sen de üzgünsün bu hayattan hem de nasıl
  bir kalpte iki kalp nasıl yaşanır
  iki kişi seven iki defa ölürmüş
  bir kalp yalnız bir kalbi düşünürmüş

  ah sen üzgün ah ben üzgün
  o da üzgün yapma herkes de üzgün

  gözler beni arar kalbin onu düşünür
  tercih yap sonra üç kalp birden ölür
  görülmemiştir böyle aşk inan dünyada
  ne biçim sevgi üç kalp bir arada

  sen de üzgünsün bu hayattan hem de nasıl
  bir kalpte iki kalp nasıl yaşanır
  iki kişi seven iki defa ölürmüş
  bir kalp yalnız bir kalbi düşünürmüş

  ah sen üzgün ah ben üzgün
  o da üzgün yapma herkes de üzgün
 • 'sen üzgün, ben üzgün, o da üzgün; yapma herkes de üzgün...'

  daha kafadan bir anlatim bozukluguyla baslayan (karar ver sevdigini) ama yine de cok güzel ajda pekkan sarkisi. rahmetli fecri ebcioglu zaten anlatim bozuklugu falan demiyor, uydugu sürece sorun görmüyordu sanirim. sonra ajda pekkan ipleri koparip fikret senes 'le calismaya baslamistir zaten. ama bunun anlatim bozukluklariyla bir ilgisi var miydi bilemiyorum.

  farkli okumalarla renkleri cogalabilecek, ajda'nin cok eski ve en sevdigim sarkisidir:

  "eski bir paltonun ic cebinde sararmis bir mektup. hincla kalkilip gidilmis bir partide tanismistiniz o kadinla. nasil da kizilligini vurguluyordu gülüsü, saclarinin. sigara sunmustu size, hic adetin olmamasina ragmen almistin bir tane de, kocan nasil bakmisti gözlerinin icine. sonrasinda nasil sevdin onu...kocandan gizli gizli bulustun. geceler boyu bilmedigin bakir denizlere girdiniz birlikte. kocani daha cok sever oldun nedense, sabahlari kravatini falan bagladin o derece...sonra bir gün; kadinla sevismelerinin tadi yenilenmedi. bir ic acisi oldu, ani. sonrasinda tutkuyla bir kalp kazimasi. üc kalp, okunuslariyla farkli; yeni maceralarda hep üzülen birilerinin oldugunun kaniti...'

  paylasmanin en zor oldugu o anda, ruh üsümezmis hasetinden.
 • ajda pekkan'a ikinci el gelip üçüncü elde hepsi'nin seslendirdiği* güzel şarkı. "ah sen üzgün ah ben üzgün o da üzgün yapma herkes de üzgün" sözleri hafiften kahpe bizans'taki 'seni de öldürür, beni de öldürür, onu da öldürür" repliklerine benzese de bunu ciddiyetsiz neslimin affına sığınarak görmezden geliyorum.
 • yeni tatlar arayışına düşmüş isyankar ruhlu bir adet grup seks azasının vaziyetini aşk-meşk paravanıyla yansıtıyor görünümündeki hoş melodili şarkı...
 • vardir efendim boyle bir sey. mutlu ask belki vardir ama kararsiz asik da masuk da sonuna kadar mutsuzdur. ajda'nin fikret senes sonrasi pseudo feminist sozlerine karsi fecri ebcioglu tarzi unisex ve hatta cinsiyetler ustu bir durustur.
 • hepsi kızlarının da fena coverlamamasına rağmen, orjinalinin, yani ajda pekkan ın yorumunun halen kat be kat güzel olduğunu düşündüğüm şarkıdır. hani belki hepsi kızları bunu alıp da "sen de üzgünsün bu hayattan hem de nasıl, bir kalpte 4 kalp nasıl yaşanır...4 kişi seven 4 defa ölürmüş
  bir kalp yalnız bir kalbi düşünürmüş" kalıbına uyarlasaydı daha uygun olurdu kendileri için. zaten şarkının ritmi falan da cover olduğu için baya bi değiştirilmiş. ajda pekkan ın orjinal slow ritmiyle yorumladığı versiyonunu tercih ederim halen.
 • trafiğin orta yerinde sinirden kudurmaktayken, çaldığını duyunca kulak kesildiğim ve beni sakinleştiren şarkıdır bu...sesini sonuna dek açıp söyleyenin kim olduğunu anlamaya çalıştım ancak fondaki korna sesleri devreye girince başarılı olamadım pek..

  sonra öğrendim ki hepsi söylüyormuş..ajda pekkanın şarkısıymış..
  şaşırdım ilk önce. pek benzetemedim hepsi'nin sesine. belki de şarkının mıy mıy söylenişindendir anlayamayışım..bilmiyorum.
  eh demek ki neymiş, bağırmadan, çağırmadan, aralara ohh yeaa'ler sıkıştırmadan, bu hanım kızlarımızın sesi çok daha güzel çıkıyormuş..
  yalnız, cover hakkında nihai kararı vermeden evvel, ajda pekkan'ın söyleyişini duymakta fayda var..
 • naif denebilecek sözleri hepsi kızlarına çok yakışmış, hepsi kızlarının sesi bu şarkıya çok yakışmış; pek cici bir çalışma çıkmış ortaya.
 • birlikte dans edemediklerini anlamış olacaklar ki hepsi kızları bu şarkının klibinde genelde oturmayı tercih etmişler.
 • simdi sevgili arroway burda olsaydi hepsi'nin soyledigi versiyonunun introsunun fena halde candan ercetin'in parcalandim sarkisina benzedigini hemen soylerdi bu sarkinin. o vakit bulundugu yere bir selam cakip biz soylemis olalim, onun yerine.

  hos parcalandim'in da baska sarkilara benzerligini tespit edenler olmus, kimin eli kimin cebinde belli degil zahir.