• penaltı noktası kaleden 9.15cm uzaklıktadır ve basketbol potasının yerden yüksekliği de 3.05m olduğuna göre 3 pota 1 penaltı eder, ayrıca basketbolda 6.25m, 3 sayılık atış sınırıdır ki bu da 4 badminton direğine eşittir, 152 tane pinpon topu da 1 futbol topu eder ki bu konuya hiç ama hiç girmek istemiyorum şimdi..
  • ercan taner mahalle maçını sunsa:
    -top modragon dan çıktıaaa hakeme bakıyorummmm,üecçç olmuş,üeççç olmuş,üeççüncü korner olduaa,penaltı noktasına koşuyor hakem mühittin boşat,üç kornerr bir penaltıııaa!inanılır gibi değil!
    yine bir heyecan kasırgasına tutuluyoruz tabi
  • aslında bu kuralın ortaya çıkması türk gençliğinin mahalle arasında futbol oynamak için ne kadar dar alanlara sahip olduğunun bir göstergesidir. çocuk korner atmaya, kornerden gelen hava topuna kafa çakıp gol atmaya ne kadar hevesi olursa olsun topu topu 4-5 metre enindeki yolda korner atılsa bile topun yükselicek mesafesi olmadığından, sanal korner çeyrek dairesi nin kalenin öndireğine mantıksız derecede yakın olmasından (mesela 1-2 adım kadar), kornerler atılamaz... 3 ü biraraya gelir penlatı olur..
    tabi durum adilmidir o tartışılır..
    (bkz: 3 korner bir penaltıya denk midir sorunsali)
  • mahalle maclarinda uygulanmazdi bu kural mesela, kornerler ciddiye alinirdi
  • dar sokaklarda oynanan maçlarda her seferinde korner atmanın işkenceye dönüşmesi sebebiyle ortaya çıkan kural.
  • yalniz iki kullani$ tarzi arasinda uzakik bakimindan fark vardir.ayrica eger kaleci sadece o penalti icin degi$irse ve ilk penalti gol olmazsa ikinci bir penalti kullanabilir ati$ yapacak olan takim....(bkz: yaptiran atar)
  • uydurma olup da nasıl bu kadar evrensel olabildiğine çok çok şaştığım mahalle maçı kuralı. o kadar evrensel bir kural ki hani şiliye gitsem "üç korner bir penaltı" desem (evet şilice) tamam derlermiş gibi geliyor. ama nasıl olur da oran bu kadar isabetli olabilir. ben hayatımda hiç görmedim şöyle bir diyalog:

- abi üç korner bir penaltı
    - yok arkadaş 4 korner bir penaltı
    - nedenmiş lan
    - bence 4 korner anca bir penaltı eder kardeş
    - olur mu lan entropi artışına göre ayarlı o.
    - oha, tamam abi o zaman.

merak ettim bak şimdi şili'de de üç korner bir penaltı mı?
  • trt'ye oldukça yakıştığını düşündüğüm program.. o kadar komik ki.. trt'yi gölgede bırakıyor. düşün o kadar komik. gül gül öldük.
  • korner atmaya müsait olmayan sokaklarda geçerli kural. bu kural insanları maçta daha dikkatli olmaya itmiştir.
hesabın var mı? giriş yap