şükela:  tümü | bugün
  • bu ailede kızlı erkekli tüm çocuklar bilal'dan daha zeki olur.
  • çoçukları çay içmesin efenim ne gerek var gibi açıklamalara konu olabilir.

(bkz: asgari ücretle geçinilmez diye bir şey yok)
  • f-) makarna,çorbalık,ucuz çay, yeri gelirse kuru baklagiller ile beslenmesi hem ucuz hemde daha sağlıklı olacağından bu tür gıdalarla beslenmesi hayırlı olacak ailedir.
    hem her yemekte o meşhur hesaplamayı yapmalarına gerek kalmaz mis gibi doyarlar.

not: bir seçenek eklemek geldi içimden. asgari ücretin varlığına bile itirazım var ne lan öyle ikinci sınıf vatandaş muamelesi.
  • evde içilen çayın masrafı 1 tl yapmaz. kafe mi lan o?
    yanlış hesap.
  • "adam"ın biri de yapmış zamanında hesap.

günümüzle kıyası için bkz:

http://youtu.be/yddbxu8jm4o
  • çayı 1 tl'ye içtiğiniz yeri söyleyin de kahvaltıya oraya gideyim dediğim durumdur.
  • çayı starbucks'tan içince, simit yerine de yine oradan beygıl alınca ayda 3000 tl'yi gözden çıkarması gereken aile.
  • muhammet emin akbaşoğlu adlı şahsın mükemmel tespitine konu olan ailedir.
    ekmek yoksa pasta yiyin bile daha mantıklı bir öneri, zira bu insan oturup ciddi ciddi hesap yapıyor, tane tane açıklıyor, karşısındaki simit yemekten muhakeme yetisini kaybetmiş insanlar da buna hak veriyor olacak ki öğretmeninin onayını almak için her sorusuna cevap verme gayretinde olan ilkokul bebeleri gibi başkanın yaptığı işlemlerin sonuçlarını falan söyleyerek bu utanca dahil oluyor, biri de çıkıp "hacı sen napıyon" demiyor.
    ben şey sorucam ya, nereye doğru deliriyoruz?

edit: silivri soğuktur düzeltmeleri.
  • basit mantıkdaki dört işlemi bile düşünerek yapan adamın milletin aklıyla dalga geçmesidir. insanlıktan anlayacağını bilsem "kınıyorum" derdim de bu tiplere ağır ağır laflarla hakaret ederek, küçümseyerek, aşağılayarak laf anlatırsınız sadece. yazık, insan sıfatıyla doğup özelliklerinden nasibini alamaman...
  • alenen taşak geçilen ailedir. uzun uzadıya bir şey yazmaya gerek yok. halktan kopuk bir iktidarın gıda enflasyonunun içine sıçtığının ikrarıdır.