şükela:  tümü | bugün
  • tam olarak böyle bir meslek var mı anlamış değilim fakat kariyer.net'de gezinirken 4 yıllık mühendislik mezunu arkadaşların paralı eğitim sonucu aldığı sertifika ile bu mesleği elde edebileceğini savunan bir şirket ile karşılaştım.

biraz araştırınca uçak bakım teknikeri diye bir unvan var. uçak mühendisi diye de bir meslek var. neden 4 yıllık gıda mühendisinin böyle bir ünvanı bir sertifika ile elde etme şansı olsun? yanlış anlaşılmasın gıda mühendisini aşağılamıyorum. eğer bir masada tuzluk varsa onu kesinlikle gıda mühendisinden uzatmasını isterim. kalbimde yerleri ayrıdır. demek istediğim sadece alakasız bilgilere sahip adamlara ümit satıp piyasaya kafası karışık birey pompalıyor gibi geliyor.

hala var mı bilmiyorum ama üniversitedeyken 2 yıllık bölüm mezunu akademisyenler sınava girip mühendisliğe geçiş yapabiliyorlardı. sınav 100 soru mat1 ve türkçe gibi basit şeylerden oluşuyordu. nasıl bir mantık ürünüdür böyle şeyler? mantıklı bir sistemin ürünüyse de kusura bakmayın.

yanlışlarım düzeltilmek için vardır.