• istikbal göklerde olduğu için bakıyor olması muhtemeldir.
  • (bkz: eskişehire yeni gitmiş insan)

yeni gelen taze öğrencilerle artık kaşarlanmışları bu yöntem ile ayırt edebilirsiniz.
    ilk seneden sonra neredeyse her gün vızır vızır geçen jet uçağı
    seslerini iplememeye uçak yaklaşınca konuşmaya çalışmayıp 10 saniyelik sessiz bir saygı duruşu içinde beklersiniz ve sonra hiçbirşey olmamış gibi konuşmanıza devam edersiniz.

ama ilk senenizde her seste gökyüzüne bakıp "uçak mı lan o" üff ne biçim ses çıkıyo savaş uçaa mı ki diye mal mal bakıp merakınızı gidermeye çalışırken etraftakilere de ben eskişehre daha yeni geldim demiş olursunuz.
  • napsın yere mi baksın dediğim insan.

(bkz: ne yapayım osurayım mı)
  • trabzon havaalanı mevkiinde oturuyorsa havaya değil de piste doğru bakan insandır. hatta uzun yıllar burada oturmuşsa, inişte çıkardığı sese göre uçağın markasını ve modelini de çok rahat ayırt edebilir. uçağın teker koyduğu andan sonra hangi mesafede duracağını bile bilir.
  • bizim köydendir.

hava sahası eskiden uçuş güzergahında değildi, şimdilerde yolcu uçaklarına vermişler ama eskiden sadece savaş uçakları geçerdi. ve geçişinde insanlar sokağa, balkona, pencereye çıkarak bakarlardı ne oluyor hayırdır savaş mı var diye.

şimdi bilimkurgu filmlerine bakıyorum, uzaydan bi uzay gemisi geliyor, insanlar öyle sakin sakin bakıyorlar. lan bizim ordan uçak geçince bile millet panik oluyor.. demek ki yönetmen bizim köyden değil.

köy dediğim de türkiye'nin bir ili.
  • helikopter sesi duyduğunda da "bu ne şimdi? ne oluyor ki?" diye söylenerek bakan kişidir.
  • arizona dream'de paul leger yapıyordu bunu. yukarı bakıp kendini yere atıyordu. benim de bizzat florya sahilinde denemişliğim var misal. bir daha da denemedim zaten. nedeni belli.
  • bolca ucak gecen bir yerde calisiyorsaniz olmamaniz gereken insandir.
  • havaalanında çalışan birisi değildir.
    havaalanı çalışanları genelde pist başına, aprona, sağa sola bakıyorlar.
hesabın var mı? giriş yap