şükela:  tümü | bugün
  • ağır böcek fobisi olan arkadaşla seyahat ederken, 5 saat sürecek uçuşun başında koltuğun yanından kalorifer böceği tırmanması.

(bkz: ortam bir anda nasıl diskoya döner?)
  • aşırı soğukkanlı yolcu tripleri. gazete okur, kahvesini içer, pezevenk sanki belediye otobüsünde 50 km ile gidiyor. ulan ben orada her dakika gözüm kanatlarda, kulağım motorların sesinde, ne zaman "çatt" diye kırılacak, ben nasıl denize düşersem hayatta kalırım, şu 3 koltuk ötedeki sarışın hatun ile ıssız adaya düşer miyim? gibi binlerce felaket senaryolarını kafamdan geçiriyorum.

not: bu entry benim ruh hastası, paranoyak olmam ile yazılmıştır. yoksa uçak yolculuğundan keyif alarak gitmek ne güzeldir kimbilir.
  • iniş biniş ve taksinin uçuştan daha fazla zaman alması
  • orta koltukta oturan vatandaşın kol dayama yerlerini işgal etmesi.
  • eline, ayağına, koluna, götüne sahip olamayan aşırı rahat yolcular. adam yayıla yayıla oturuyor. bacaklarını 180 derece açacak nerdeyse. zaten koltuklar daracık, zor sığıyoruz. herifin gırtlağına sarılmamak için kendimi zor tutuyorum. ha bir de dirseğiyle dürtenler var. en sinir olduğum tiplerden. düşüncesiz insanlar.
  • pencere kenarında otururken gelen çişim. yandaki iki kişiden rica minnet edip onları kaldırmak zorunda kalmak.
  • - pilotun radyo programı sunar gibi yavşak bir ağızla anons geçmesi.
    - diğer koltukta oturan insanın anlamsız sesler çıkartması (sakız çiğnemesi, mırıldanarak konuşması, zırt pırt burnunu çekmesi)
    - cam kenarında oturmayan yolcunun sürekli camdan dışarıyı seyretmek için atak yapması
  • her ince detay için binbir kuralı olan ve uygulanan havacılık kurumlarının, ortalamanın üzerinde boya sahip insanların insan hakları dahilinde seyahat edebilmesini garanti edebileceği kuralı olmaması.
  • ısrarla telefonunu kapatmayan insanlar. ikaza "ama uçak modunda" diye bık bık cevap verenler. kardeşim uçak yükselirken ve inerken tamamen kapat diyorlar işte. çok mu zor o lanet telefonu kapatmak. uçaktan atasım var kendilerini.
  • tekerler yere değer değmez cep telefonlarına sarılan kamiller.
    zannedersin obama aramışta ulaşamamış
hesabın var mı? giriş yap