şükela:  tümü | bugün
 • uçak havalandıktan sonra üzerinde oturduğunuz kanattan sesler gelmesi, başınızı kanata doğru çevirdiğinizde kanatın patır patır sallandığını görmeniz, bu gürültü ne zaman bitecek diye beklerken kanattaki sallanmanın her geçen an biraz daha artması ve bir süre sonra kanatın kopacağından emin olmanız, yaşadığınız anıların gözlerinizin önünden geçmesi, cennet veya cehennem var mı diye düşünmeniz.
 • (bkz: turbulans)
 • uçak havalanırken kendinizi boşlukta hissettiğiniz an.
 • hosteslerin birbirleri arasındaki bakışmalarının çözülemez hale geldiği anlardır.
 • yolculardan birinin "bu uçak patlıycak,hepimiz ölücez" şeklinde bağırmaya başlaması... (bkz: final destination)
 • ayt - ist seferinde uçağın seyir irtifası 9000 mt. iken yalova üzerinden itibaren alçalmaya başlaması ve iki dakika içinde 5000 mt.ye inilmesi uçak yolculuğu sırasında tırstırıcı bir anlar toplamıdır.
 • cocukken bilinc akisi modunda kafamda beliren enstantaneler silsilesidir.

  karanlik neden karanlik anneme soracagim ama uyuyor cunku uzun cok saat yemek verdiler yemek coktu simdi herkes uyuyor karanlik ama baktim okyanus gozukuyor atlas okyanusuymus cunku annem yolda okyanus uzerinden geceriz dedi ama simsiyah ama gene gorunuyor sonu neden yok herkes de uyuyor eyvah simdi gene geliyor hostes ne istiyor acaba ben alti yasinda oldum neden bebekmisim gibi guluyor barbie bebek gibi guluyor cok fazla guluyor kesin o boya kalemlerinden verecek ama ben boya kalemi istemiyorum cunku cok kotu onlar hem cok fazla oldular artik boya kalemi istemiyorum teddy bear coloring book istemiyorum bende zaten uc tane var neden veriyorsunuz benimle konusun cunku ben konusma biliyorum bebek degilim bakin alti yasindayim okyanus atlas okyanusu mu annem oyle dedi ama annem uyuyor ve karanlik ben uyumadim benimle konusun kalem vermeyin istemiyorum karanlik okyanusun adi ne dusmeyiz degil mi hem dusecek olsak soylemez miydiniz

  seklinde olurdu aynen hatirliyorum, garip bir seydi, konsept manyakligiydi.
  cocuk akli iste.
 • uçağın kalkışa geçtiği anda pilotun son derece yavşak bir modda konuşmaya başlaması, içinizden ulan bu adam konuşurken uçağı kaldırmayı başarabilecek mi diye geçirmeniz, pilotun konuşması uzadıkça, uçağın düzgün bir şekilde havalanabileceği yönündeki umutlarınızın azalması.
 • içinde bulunduğunuz new york - san francisco uçağını kaçıran esmer tipli adamların kuran okuyarak herkesi uçağın arkasına toplaması oldukça korkutucu bir andır muhtemelen, ben olsam tırsardım en azından.

  http://www.unitedheroes.com/todd-beamer.html
 • yanınıza bir ufo'nun yaklaşması ve o ufo'nun içine transport edilmeniz, akabinde sectoid'lerin ellerinde testerelerle üzerinize yaklaşması oldukça tırstırıcıdır. ben kendimden biliyorum, geçende yaptılar bana... (evet, havuzdaki balıklara da bozuk para atarım boş vakitlerimde)