şükela:  tümü | bugün
  • bi keresinde biriyle tanışmıştım sabun işi yapıyordu çok acaip bi herifti...
  • uçan yada kısa bir süre sonra uçacak olan uçak isimli nesnenin içersinde bulunan ve daha önceden birbirlerini tanımayan elemanların bu uçuş yolculuğu vesilesiyle tanışmaları olayına verilen ad. bu tanışma olayı, yalnız yolculuk yapan hanımların uçuş kartı almaları esnasında bayan yanı istiyorum deme şansları olmadığı için ilgili memur tarafından ellerine verilen kartta* belirtilen yerin tanışıcı elemanın bulunduğu koltuk yanına denk gelmesi halinde pek bir keyifli hal alır. bu olay tanışıcı erkek elemana eğer durumlar**** uygun olursa keyifli bir muhabbetin yanı sıra kaçak kesim ihtimalinin de heyecanını yaşatır*. tanışıcı eleman gırtlağını temizledikten sonra iyi yolculuklar filan diyerek konuya girer. bu yöntem ile havada tanışmaya can atan elemanlar, öncelikle şanslarına güvenmeli ama şansın yetmeyeceği haller içinde her daim yanlarında naneli sakız, ıslak mendil, tükenmez kalem, kartvizit ve sair gereçleri hazır bulundurmalı, bu gibi hedeleri her istenildiğinde ikiletilmeden hemen kullanıma hazır halde saklamalıdırlar. tanışıcı eleman sürekli olarak sevimli ve cana yakın olmalı ama bunu yaparken her an için uyanık ve dikkatli olma durumunu muhafaza etmeli, olası frikik hallerini ise asla affetmemelidir. öte yandan inişten hemen sonra havaalanı tecrübesi olduğunu belli eder şekilde tanışılan şahsın* bagajlarına yardımcı olmalı, döner bantta hemen kendi valizini kovalamak gibi kazmalıklar yapmamalıdır. gerekli incelik ve itinayı göstermiş olan tanışıcı bir elemanın bundan sonra hem dilediği ortamda bol bol tanışmasına*** hem de güzel yurdun dört bir yanında huzur içersinde kesim* yapmasına hiç bir engel yoktur. (bkz: türk genci tanışmak ister)
  • bi keresinde biriyle tanışmıştım sigorta şirketinde çalışıyordu çok acaip bi herifti...
  • (bkz: french kiss)
  • *her seferinde yanıma muhabbeti çekilir kişiler veya uyuyanlar* denk geldi.
    en ilginç kişilerden biri louis vittonmagaza müdürlerinden biri idi.*
  • bi keresinde yanimda oturan herifle sohbete başladik, meğer herif uçağin pilotuymuş, bana da sonradan dank etti, ben de yardimci pilotmuşum... brövemi aldilar..
  • bir keresinde japonya'ya ucarken yanimdaki herif, "selamun aleykum yolculuk nereye?" diye sormustu da "adana'ya birader, ya sen?" diyememistim...
  • kimi zaman hayatın geri kalanını bile değiştirebilecek arkadaşlar bulabilir insan bu şekilde, bazen kendini bile bulur. ben bulmadım, fight clubın yalancısıyım vahhahi billahi ve de tillahi.