şükela:  tümü | bugün
  • henüz geçen ay istanbul brisbane seferi yapmış ve toplam 20 saat havada kalmış biri olarak yaptığım önermedir. bakın sene olmuş 2016, hâlâ dünya'nın bir ucundan diğer ucuna gitmek astronomik saatler alıyor. arkadaşım istanbul brisbane arası 20 saat olur mu hangi çağdayız allasen ya. olması gereken maksimum süre 5 saat. uzaylılar filan varsa kesin götüyle gülüyorlardır bizim uçak teknolojimize. ha bi de koltukların otobüs koltuklarından hallice olması var ki ona hiç değinmiyorum. ya 2000 dolar para veriyoruz ama oturduğumuz koltuklara bak. biraz düzeltin şunları gözünüzü seveyim ya tek kelimeyle rezalet. diğer bi olay gürültü olayı. 20 saat boyunca sürekli uğultu duymaktan sinirlerim bozuldu, migrenim tuttu sözlük. ne kadar zor olabilir bi uğultuyu kesmek ya. yapacağın şey uçağın dışını ses geçirmez malzemeyle kaplıcan. şu yani. yaşanılan basınç değerlerini dengeleyememesi filan zaten o faillikleri saymıyorum bile. inişe geçerken 1 saat kulağım ağrıdı. acıdan ağlama noktasına geldim nerdeyse. hani şunu bile yapamıyorsa bi uçak nası teknolojik nimet olarak değerlendirilir ki. neyse sanırım çok dolmuşum ya yeni yeni jet lag'dan çıktım da yazmaya fırsat buldum. sevgiler saygılar.
  • 1,5 milyon dolara araba yapıp camlarına silecek takmak gibidir.

halbüse 1,5 milyon dolar para verilen arabada lazer ile cama gelen damlaları buharlaştırma falan yapılabilir en azından.

bilemiyorum altan bilemiyorum.
  • fazla radyasyon ve az oksijen beyin hasarı yapar dediler kardeş. geçmiş olsun. titreme var mı?
  • 20 saat olur mu hangi çağdayız allasen ya'dan sonrasını okumadım kardeş durumumuz yoktu.

(bkz: arap sen yazma bokunu çıkarıyorsun)

edit: (bkz: yeter artık vurmayın adam öldü)
  • henüz'den sonrasını okumadım.

(bkz: arap sen uçma bokunu çıkarıyorsun)
  • uçakların'dan sonrasını okumadım.

(bkz: arap sen önerme bokunu çıkarıyorsun)
  • kardeş sidney'e gitmek varken brisbane'de işin ne derler adama.
    şükret ki gemiyle gitmiyorsun.
    <<1>>
  • ne bekliyordunuz 100 yıl önce uçurtma çıtası ve amerikan bezinden yapılıyorlardı. ilk pilotların çoğu da motordan anlayan çiftçi çocuklarıydı. ama olaya kapitalizm dahil olunca 25 bin maaş alan pilotların ve uçamayan trilyon dolarlık fiyasko olarak f-35'lerin çağına geldik.
  • louis ck'in meshur tiradini hatirlatti:
    https://www.youtube.com/watch?v=zfsoubz0lr0