şükela:  tümü | bugün
 • bogazici universitesi ile tem arasindaki site
 • sam site
 • istanbul etiler'de, zamanında (bkz: 50'ler) askeriye emeklileri için kurulmuş olan site. apartman isimleri de "bozkurt", "göktürk" diye gider.
 • kendini etiler'in göbeğinde lüks bir site olarak teşhir eden ve kira fiyatlarını da bu yalana ortak eden site.
 • ilk olarak askeriye emeklilerinin kurduğu bir site olduğu için bu adı almıştır. tv'de gördüğümüz etilerin kıyısında, köşesinde kalır. boğaziçi üniversitesiyle özellikle de superdormuyla iç içedir. tam orta yerinde çam ağaçlarıyla kuşatılan bir park (matarama su ko'nun 4-5 yaşındayken gittiği, düştüğü ama ağlamadığı için babasından aferin aldığı ilk park) ve beyaz bir de kahve-cafe arası bir sosyal tesisi vardır. o tesis de 1987'de filan açılmıştır.
  genellikle sakindir. nezihtir. boğaziçililerin yerleşkesi olmak yolunda adım adım ilerlemektedir.

  hiç kimse zahmet etmesin, sözlük yazarının aslında söylemek istediği: eskiden buralar hep dutluktu
 • yıklıp yerine ataşehirdeki gibi bir site yapılacağı söylentisi yüzünden ev fiyatlarının 7 haneye ulaştığı şirin , eski , ağaçlık ve sıcak site.
 • uzun görüşmeler sonucu site kooperatifi ile teknik yapı grubunun yeniden inşa için anlaştığı site. yeniden yapımı sonucu 400 olan daire sayısının yaklaşık 1500-2000 sayısına ulaşıcak olması, site içerisindeki ağaçlıkların büyük bir kısmının yok olucak olmasına rağmen daire sahiplerinin 1 daire başına 3 daire sahibi olucak olmaları ve eski olan evlerin yenilenip değerlerini katlayacak olması sebebiyle şahsımı ve diğer daire sahiplerini sevindirmiştir.
 • benim yüzeysel olarak bildiğim hindu inanışına göre yaşarken günahkar olanlar bir sonraki hayatlarında hayvan olarak doğuyor, bu şekilde enkarne oluyordu. halbuki uçaksavar sitesindeki kedileri incelediğim süre içinde anlıyorum ki dünyada en çok iyilik yapmış, en çok sevap kazanmış insanlar kesinlikle uçaksavar sitesinde bir kedi olarak enkarne olmalıdır. öyle rahat, öyle goygoycu yaşıyorlar ki özenmemek mümkün değil.

  şu belki de son yazında, bir de nefis öten bir grup kuş yaşamaya başladı burada. zaten bahar döneminde de onlarca papağan görülmüştü. bu bahsettiğim kuşlar sabah ve akşamları birbirleriyle cilveleşiyor öterek.

  türkiye'nin ilk sivil kentsel dönüşüm projesi diye lanse edildi burada olanlar ve olacaklar, ama sorarım; kentsel dönüşüm şart mıdır? toprak rantı her şeyin önüne geçer mi? tabi ev sahiplerini de anlayabiliyorum. zamanında buradan bir ev sahibi olmuş olanlar şu anda bir kaç milyon sahibi olmuş olacaklar en azından.

  ama yine de sitede konuşlanmış teknik yapı ofisinin önünden geçerken istisnasız her zaman şu cümle geçiyor aklımdan:

  şu güzel ortamı bozuyorsun.
 • başlığı görünce, "oha, uçak savar satan site mi var!" diye dalıp hayalkırıklığı ile buradan çıktım
 • son haberlerin üstünden 3 yıl geçmesine rağmen ne olduğu hakkında kimsenin fikir sahibi olmadığı site.

  bence burayı yerinde dönüşüm ile yenilemek yerine beton sitesine dönüştürmek insanların ne kadar aç gözlü olduğunun bir numaralı örneğidir.

  90 bin metrekarelik alana 2000 tane daire diyor adamlar, ben de yazık günah diyorum, orada öten kuşlardan, yaşayan onca canlıdan ne istiyorsunuz?

  yetmedi mi talanınız?