şükela:  tümü | bugün
  • edit: soranlar olmuş neden jet almıyorsun diye, bilenler bilir özel jetlerin uçuş programı genelde yolcu uçaklarına göre daha kötüdür. rotar yapan, sorun çıkartmış uçaklar genelde sizin beklemenize neden olur. bu açıdan yolcu uçağına binmek eğer dakik bir insansanız daha doğru. alternatifi olan kendime özel uçak pisti yaptırmayı da doğru bulmuyorum zira çok fazla yerden izin almak, vergisini ödemek gerekiyor. bunlar bence fuzuli harcama. en doğrusu bu tip durumlarda hosteslere sorunu dile getirme. biz medeni bir toplumuz böyle konuşarak anlaşmalıyız.

son zamanlarda business'ta uçarken ihlal edildiğine şahit olduğum hak. ben eğer bir bilete 200 lira değil de 500 lira vermişsem, uçak motoru durdurulduğunda business kısmının perdesi kapatılır zira, bizim öncelikli iniş hakkımız vardır. zaten orada olmamızın nedeni, o perdenin diğer tarafındaki insanlarla dirsek teması kurmamak. bilenler bilir hemen hemen tüm havayolu şirketleri bunun böyle olmasını garanti altına alır. hatta genelde bize ayrı minibüs tahsis edilir ki, yine perdenin diğer kısmıyla aynı otobüse binmeyelim.

geçenlerde bir yolculukta, business'ta olmayan biri acelesi olduğu gerekçesiyle uçak yeni durmuşken, bizim tarafa geldi, tabii doğal olarak tepki gösterdim, ancak ben tepki göstermeme rağmen perdenin arkasına geçmedi. hostes de bu konuya göz yumdu. firmanın adını vermek istemiyorum zira kendileriyle reklam anlaşmamız var, ancak şu bilinsin hostesin iş aktine son verdirttim.

yahu herkes kendi kafasına göre hareket edecekse, 10-20 bir şey daha vereyim tüm uçağı kapatayım. bunun için, ekonomi bileti alan yolcular özellikle uçak durduğunda business sınıfına yönelmemeliler. bunu insanlara aşılamak çok önemli. aceleleri varsa bizim gibi 300-500 fazla verip business'tan bilet alırlar, zira business demek iş demek, acelesi olan bizleriz yani.
  • (bkz: sizofreni)

oturma odasindaki balkona acilan kapinin perdesiyle arasinda gecmis olmasi yüksek hikaye.
  • (bkz: tabakhaneye bok yetiştirmek)
    (bkz: türk tipi görgüsüzlükler)
    (bkz: sonradan görmelik)

paragraf paragraf yazilmasina gerek olmayan hak. zannedersin ki ucaktan 10dk once inince milyon dolarlik is baglayacak pezevenk.
  • preboarding gibidir prelanding.
  • adam haklı.. hiçbir önceliği ve ayrıcalığı yoksa ne demeye iki üç kat fazla para tahsil ediyorsun? inerken de binerken de öncelikli olması gerekir. yok değilse kaldır o sınıfı herkes eşit binsin eşit para ödesin. ödenen paranın hakkı yenmiş burada adamlar görgüsüzlük diyor. lan adam bir hizmet vaadediyor hizmet. vaadettiği hizmeti satmış ama icra etmemiş. görgüsüzlükle ne alakası var?
  • doğru. bende o kadar para versem bende rahatsız olurdum.
  • (bkz: güldüm piç)
    başarılı bir troll denemesi çok da şeyetmeyin.
  • başlığı okuyunca aklım gitti.

nası lan? uçağın bizinizz kısmı önce mi iniyormuş da diğer kısmı hala havada mı kalıyormuş yaw. vayy bee" dedim.

özet : açacağın başlığı

edit: ifade