• (bkz: tabakhaneye bok yetiştirmek)
    (bkz: türk tipi görgüsüzlükler)
    (bkz: sonradan görmelik)

paragraf paragraf yazilmasina gerek olmayan hak. zannedersin ki ucaktan 10dk once inince milyon dolarlik is baglayacak pezevenk.
  • yazarın troll olduğunu düşünsem de hayatında hiç business uçmamış biri olarak gerçekten böyle bir ihlal olursa serzeniş sonuna kadar haklıdır.

ben 400tl olan uçuşa 1000tl verdiysem o kalabalığa girmeme isteği de o fiyat farkını oluşturan etmenlerden birisidir.

zaten uçakta epi topu 8-10 tane business yolcu var onların önce çıkmasını beklemek şahsen beni rahatsız etmiyor, ama diğer yolcuların verdiğinin 3 katını verseydim uçaktan inenlerin kalabalığına dahil olmak ederdi.

her ne kadar başlık altında kimse tanım yazmaya tenezzül etmemiş olsa da tanım yazalım: uçaklarda business class yolcularının verdiği yüksek fiyat farkı karşılığında edindikleri ayrıcalıklardan birisidir.
  • ben olayın business sınıf ve ya fazla ücret vererek hak iddia edilmesi tarafından değil de, bu işin kural boyutundan bakmak istiyorum.

ne kadar kabul etsek de, etmesek de böyle bir kural var ve havayolları business sınıf uçan yolcularına bu önceliği tanıyor. hatta uçak daha taksi yaparken önceliğin business sınıf yolcularında olduğunu da belirtiyor. dolayısıyla bu havacılıkta bir kural. ancak, her zaman ve her yerde olduğu gibi "akıllı" insanlar bu kuralı da hiçe saymak suretiyle kendilerini bencilce öne atıyor. bunun halk ekmek kuyruğunda yüzlerce insan beklerken, "ocakta yemeği unutmuşum ya eki eki", diyerek en öne geçmeye çalışmaktan bir farkı yok ki.

ben bu kural tanımamazlığa, bencilliğe ve her yerde sadece kendini kurtarmaya çalışmak eylemine sinir oluyorum. eğer böyle bir öncelik varsa, herkesin buna uyması gerektiğini düşünüyorum.

hatta uçak daha park etmeden ayağa da kalkılmamalı. ayakta dikilince o körük daha hızlı yanaşmıyor kapıya ve kapı da daha hızlı açılmıyor.

tanım: bir çok kültürde olduğu gibi havacılık kültürünün de ülkemizde oturmadığını gösteren ihlaldir.
  • (bkz: güldüm piç)
    başarılı bir troll denemesi çok da şeyetmeyin.
  • sans eseri swiss air ile economic biletten daha ucuza business ucma sansi yakalayarak tattigim hos duygu. bileti elime aldigim andan itibaren egom tavan yapti, buna mahsuben bundan sonra yazdiklarimda economic ucanlari fakir olarak kisaltiyorum.

sadece ucaga ilk binme veya inme degil hosluklar, sayet ucaga otobus ile gelip gidiliyorsa businesse ayri otobus geliyor onceden, bekleme yerinde size ozel koltuklar oluyor. fakirlerin kiskanc bakislari arasinda once bilet ve passport kontrolu yapiliyor sonra size ozel gelen otobuse biniliyor.

ucaga binildiginde businessa ozel bir kabin gorevlisi sizi isminizle karsiliyor, hemen bir icecek ve ferahlamaniz icin islak mendil getiriyor. fakirler binip perde cekiliyor ve ucak kalktiktan sonra size hemen yemek servisi yapiliyor, bu sirada koltuk arasinda bosluk varsa fakirlerin ne yedigimizi gormeye calistigini ve fisiltilarini farkedebiliyorsunuz.

neyse geyik bir yana guzel bir tecrube, para verilir verilmez o tamemen fiyat farkina ve aceleye bagli. ozellikle yurtdisi ucuslarda sinir kontrolden gececekseniz kabin gorevlisine rica edip fast track denen hizli gecis karti alabilirsiniz. ve gercekten en buyuk artisinin bu oldugunu soyleyebilirim.

hadi sag salim ucun fakiler.
  • başlığı okuyunca aklım gitti.

nası lan? uçağın bizinizz kısmı önce mi iniyormuş da diğer kısmı hala havada mı kalıyormuş yaw. vayy bee" dedim.

özet : açacağın başlığı

edit: ifade
  • tıpkı sözlükte business class kullanıcı olma hakkımın böyle şuursuz başlıklarla gasp edilmesinden feci rahatsız olmam gibi bir durum. kanzuk'un iş akdini fesh ettirmeye gidiyorum şimdi.
  • şuan business uçacak param olmadığı için mi böyle düşünüyorum bilmiyorum. ben olsaydım, acelesi olup da imkanı kısıtlı olan yolcu için çok da şeyetmezdim hani. bir gün business uçabilirsem de böyle düşünebilmeyi diliyorum.
  • bunu yazan kişi bu konuda haklı; ama haklı olduğu konuyu anlatırken kullandığı ifadeler vs rahatsız edici derecede kötü.

yani herşeyi geçtim, olduğu yeri vs hazmetmemiş biri olabilirsin de; seninle bir müşteri arasındaki tartışmaya müdahele etmeyen bir hostesi neden işten attırırsın? bir de bunu marifetmiş gibi anlatıyosun.
hesabın var mı? giriş yap