şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ülkemize gelen iskandinav kökenli, alman, ingiliz ve rus turistler tarafından sıklıkla gerçekleştirilen eylemdir, 1-2 metreden rahatlıkla alabilirsiniz kokusunu. bedava olduğundan olsa gerek, uçaktan indiklerinde bile cep boyutundaki viskilerini içmeye devam eder bu güzel insanlar.
  • içmekten kastı 2. ve dahası kadehler olanlar için zordur. zira tembel hostesler nazlanır, bazen de teyyare şirketi içki vermeyerek kar etmeyi kafaya koymuştur. ama uçakta mutlaka içilmelidir. hatta hosteslerle sevişilebilinmelidir. çünkü ömür kısa yol uzun.
  • söz konusu alkol ise bu gereksiz bir nakit akışından başka bir şey değildir. zaten diresek temasıyla iki büklüm koltuğa oturuyorsun. alacağın içki de bi yudum bi şey, vereceğin para da bi o kadar gereksiz fazla.

su için bile diyemem.. lira su mu olur lan? insafsızların enayisi olmayın.
  • pegasus gibi ölü sikiciler dışında uçakta içki ikram olduğu için gayet ekonomik bir edim. hem de irtifa kaynaklı kan dolaşımsızlığına bire bir.
  • uçak fobisi olanların gevşemek için yaptıkları şey.

ayrıca ona buna salça olmadan yapılması gereken.
  • ikram servisinde hostes hanımın "ne içersiniz?" sorusuna; "ben tamam diyene kadar beyaz şarap, hani şu fransız olan var ya, chardonnay lütfen" şeklinde cevap verip, keyifli bir yolculuk yapmama sebep olan eylemdir.
    tabii bu imkanı yurt dışı uçuşlarında bulabiliyoruz.
    ben duracağım yeri bildiğim ve ağzımla içtiğim için bugüne kadar gerek kabin ekibine gerekse diğer yolculara herhangi bir sorun çıkarmadım.
    sorun çıkaranları da çok gördüm. o yüzden bünyeleri kaldırmayanlara tavsiye etmediğim hede'dir.