• dünyanın özetidir. sen istediğin kadar duyarlı ol, bu gerizekalılarla aynı uçaktasın, düşünce beraber düşüyorsun.
  • her seferinde agizlarinin ortasina vurasim geliyor bu tiplerin, bir de genelde gevsek, yavsak hareketler gozlenir bu arkadaşlarda.
  • arap kültürüne sahip gelişmemiş insan hareketi. o kadar memlekete uçtum arap ve ortadoğulular dışında yok mübarek. ha bi de güney amerika tayfası yapıyor bu zıkkımı. yani gelişmemiş insan hareketi. kapalı tut a.k. 3-4 saat ne var bulut fotoğrafı çekince, o kadar meraklısını fotoğraf makinesi ile yap bunu.
  • uçağı düşürecek bir şey olsa zaten bunu yolcunun insiyatifine bırakmazlar. yani elinden mi alırlar bi tarafına mi sokarlar bilemiyorum. ancak kapatılması gerektiğine dair bir kural varsa, vardır bir sebebi/bildikleri çünkü havacılıkta kurallar kanla yazılır.

uçak kazası raporunun bir bölümünde pilotun kule ile konuşmalarının arasında bazı parazitler meydana geldiği, bu iletişim sıkıntısı yüzünden uçağın düştüğü bir bölüm vardı. bölümü, havayolunu, uçağı ve lokasyonu hatırlamıyorum. belki açık bir cep telefonu buna sebep olmuş olabilir/olmaya da bilir. net bilinmediği için aksi söylenene kadar kapatmak en güvenlisi.
  • (bkz: andaval) (bkz: mongol) (bkz: at hırsızı) (bkz: katil)
  • 2000lerin başında otobüste telefonu kapatmayan tipin günümüze uzanan versiyonudur.

bir keresinde take off oluyoruz * tekerler falan havalandı, arkadan telefonla konuşma sesi "şimdi kalkıyoruz şimdi."
    insanlar kızdı, bağırdı. lan dedim ne var adam haber veriyo. sonra hatırladım otobüs değil uçaktaydım. amca öyle düşmeyiz acil çıkış kapısını aç..
    bu da böyle bir anımdır.
  • bir keresinde yurtiçi sefer yapacak olan bir uçaktayım. herkes binip kapılar kapandığı halde kalkış gecikti ve kalkış sırasında geriye düşmemek için -hatırlamadığım bir süre boyunca- uçağın içinde bekleneceği anons edildi. anonsun bitimine yakın uçağın arkalarından bir kadının sesi yükseldi.

önce telefonu kapatın dedi ki bütün uçağa seslendiği zannedildi. sonra anlaşılan kadının yanındaki mi yakınındaki mi bir adam rötarı haber vermek için telefon açmış; ama adam sesini kadınınki gibi yükseltmediği için neredeyse kadın kendi kendine konuşuyormuş gibi...

zaten adam çok umursamayıp konuşmaya devam edince kadın da iyice sinirlendi. en son adam telefonu kapatıp olayı ne var yani’ye getirince kadın biraz da bozularak ben cahil değilim, akademisyenim deyiverdi.

neyse gördüğünüz gibi tartışması da kendisi de ilginç olmayan kimsenin pek bilinçli olmadığı bir konu bu. şu çağda otobüste veya uçakta wi-fi servisi varken tartıştığınıza hiç değmez. bırakınız yapsınlar, bırakınız geçsinler.
  • yanındakini uyarmak yerine yolculuğun bitmesini bekleyip ekşi'de entry yazmayı tercih eden tiple benzer özellikler gösterir.
  • uçak modunda oyun oynadığı sürece kendince haklı, olası bir kırım durumunda ise elindeki telefon kendi ya da kendiyle birlikte birkaç kişinin de götüne girebileceğinden dolayı haksız uygulama. olası bir kırım durumunda dert edilecekler listesinde en son sıralardan biri açık konumda olan cep telefonu olacağı için çok da endişe edilmemesi gerek.

esas endişe edilmesi gerekilen mevzu kuralın neden konduğu hakkında derinlemesine bilgi sahibi olmadığı halde sırf konulduğu için uygulamak ve uygulatmak için canını dişine takan kraldan çok kralcı tipler bana kalırsa.
hesabın var mı? giriş yap