şükela:  tümü | bugün soru sor
 • önce sabahın beşinde kalkıp saat sekizdeki uçuşa koştur koştur hazırlanırsın , yolda aklında acaba yetişebilirmiyim olur , ardından alanda park yeri ararsın ve o otopark hep dolu olur . alana girice birinci güvenlikten gecersin , ardından bilet için sıra ve ikinci güvenlik . sonra bir bakmışsın uçagın 2 saat gecikmesi var . o sinir stres derken saat onbirde uçaga biner derin bir oh çekersin ve o kultuga oturur oturmaz yanında bir geveze yoksa dünyanın en tatlı uykusu seni çagırmaya başlar . artık uçaga sonunda binebildim rahatlamasındanmıdır , yoksa düşük kabin basıncındanmıdır bilinmez ama o an dünyanın en guzel uykusu uyunur .
 • acil çıkışında oturuyorsanız diz mesafesi fazla olduğundan ayaklarınızı biraz daha gevşek tutmanız mümkün. onun dışında sancak nöbeti tutar gibi neredeyse hareketsiz bir sekilde kafadan 1 saatlik uçuşlar bile kalkıştan sonra sıkıcı olmaya başlıyor.
  en fazla uçak içindeki dergiyi okudun. ee başka yapacak bir şey kalmıyor geriye.
  kolları göğüste birbine kenetleyip 15 20 dakikalık şekerleme gibisi yok. bilgisayarın yeniden başlaması huzuruna kavuşturuyor insanı.
  (bkz: rem uykusu)
 • çoğu zaman uyanılınca 'nerdeyim ben' sorgulamasını en peak seviyede yasatır.

  okyanus aşırılarda önerilen eylem.
 • eğer uçak iniş yaparken de uyuyorsanız sıkıntı yaratabilir.
  şöyle ki, uçağın inmesine yakın uyku bastırdı "amaan zaten inecek" şimdi diye kendimi oyalamaya başladım. sonra pilot konuştu "trafik yoğun bir tur atıp öyle iniş yapacağız". sonrasını hatırlamıyorum dalmışım. bir sarsıntıya uyandım tepkim şu "eyvah düşüyoruz!" tabii yanımda oturan adam kahkahara boğuldu meğerse piste inmişiz. tüm gün boyunca o korkuyu atamadım üstümden.
  uyumayın uçakta.
 • zengin aktivitesidir.
  (bkz: sadece zenginlerin yaşayabileceği olaylar)
 • uçak daha haraket etmeden başladığım, genelde iniş sarsıntısı ile bitirdiğim eylem. çok tatlı gelir. (bkz: en sevdiğim)
  ayrıca genelde koridor koltuk tercih ettiğim için yanımdakiler tuvalete gidemez. birkaç defa yanımda oturanların, uyandırmak istemedik demişliği var. swh
 • en bi sevdiğim!
 • yahu gecenin köründe de uçsam gündüz de uçsam içip de uçsam aç da binsem tok da binsem hiçbir zaman beceremediğim ve becerenlere de imrenerek baktığım eylemdir
 • kimse de yazmamış, uçak fobisi olmayanların yapabildiği eylemdir.

  uçmaktan korkuyorsanız eğer ve sağlam bir sakinleştirici almamışsanız, kocaman açılmış gözlerle bakarsınız etrafa.

  edit büdüt: mesaj atan arkadaşlar olmuş uçak fobisi varken de uyuyabileceğimize dair ama hafif bir korku değil de üst seviyede bir korkunuz olduğunu düşünün. kalp krizi geçirme eşiğinde hissederken de uyuyabiliyor musunuz? açıkçası uçağa bindiğim anlar, hayatımın en dindar anları oluyor. o uçaklar benim dualarımla uçuyor. *
 • uçak fobisi olanların da yapabildiği eylemdir. stresten anında uyku bastırır, tekerleklerin yere değdiği andaki sarsıntı ile de uyanırsınız. birtakım zorunluluklar gereği bazı bazı uçak yolculuğu yapmak durumda kalıyorum ve tek kurtuluş uyku.