şükela:  tümü | bugün
 • http://en.wikipedia.org/…i/flying_spaghetti_monster adresinden hakkında bilgi edinilebilen canavar tanrı - kimilerine göre ise ucabilen yemek. isa nın bu ucan spagetti canavarının oglu olmadıgını gözleme dayandırarak kanıtlayabilene 250 bin dolar ödül konmuş bile.

  http://en.wikipedia.org/…y_his_noodly_appendage.jpg
 • hakkında süper bi röportaja http://www.wired.com/…1283,69905,00.html?tw=rss.top adresinden ulaşılabilir.

  henderson: .. i think the pennsylvania people just realized what a mistake they made. the kansas school board is next.

  wn: to be voted out?

  henderson: i think it's likely. or, worst-case scenario, in 20 years everyone will get sick of having no electricity, etc., because science based on magic doesn't work so well for things like engineering.
 • turkiyede kendilerini gizli tutarak onemli konumlara geldikten sonra radikal pastafarian bir devlet kurma egiliminde olanlarin tanrisi. bu olay vuku bulduktan sonra bir milliyetci kanattan da destek alacaklari asikardir, nitekim fsm bir tesaduf olamaz. koprunun isminin de fsm koyulmasi tanrinin bir oyunu ya da pastafarianlarin gizli orgutlerinin kanitidir.
 • facebook içerisinde din bölümüne dahi eklenebilir hale getirilmiştir.
 • türkiye'de bir ayağının kurulmasını heyecanla beklediğimiz oluşum.

  (bkz: his noodly appendage)
 • south park'ın go god go bölümünde de işlenmiş bir konudur.
 • gelmiş geçmiş en lezzetli tanrılardan biridir.
  inananlara cennetinde striptizci fabrikaları ve bira volkanları vaadeden cümert bir tanrıdır.
  inanmayanlar ise cehennemde ebediyen başta michael jackson olmak üzere tüm 80 lerdeki yıldızlarının tacizine ugramaya mahkumdur.
  inanışa göre o korsan kaptan mosey e ilk başta 10 tane taş tablet vermişti , bunlarda pastafarian dinindeki yaparsan çok memnun olurum lar vardı. ancak salsa dağından inerken mosey bunlardan 2 tanesini düsürmüstü ve sonuç olarak "the gospel of the flying spaghetti monster" ın icinde 8 tane yaparsan çok memnun olurum ibaresi kalmıstı.
 • dün gece rüyama girerekten çok mühim açıklamalar yapmış ve bunları tüm insanlık alemine duyurmamı ve bildirmemi istemiştir. gelelim açıklamalara;

  fsm'nin bana söylediğine göre kendisi şimdiye kadar gelmiş bütün peygamberlerle dalga geçmiş. evet yanlış duymadınız. hepsiyle dalga geçmiş. bunu yapmasının sebebi de insanlığı yaratmaktaki amacına benzer şekilde biraz eğlenmekmiş. canı sıkıldıkça insanlar arasından belirli peygamberler seçip onlara melek adını verdiği halüsinasyonlar göstererek dinlerden bahsetmiş ve çeşitli emirler vermiştir. ardından dünyayı ve insanlığı izlediği yerden gönderdiği meleklere ve o melekleri gören insanların söylediklerine inananlarla dalga geçip kendi başına kikir kikir gülmüştür. muhammed de dahil mi diye sorduğumda ise bana verdiği cevap ise çok şaşırtıcıydı;"en büyük dalgayı onunla geçtim." insanların garip kurallara ölümüne inanarak nasıl durumlara geleceğini görmek ve eğlenmek için yapmış hepsini. arada mucizevi şeyler de yapıp inandırıcılığını kolaylaştırmış dinlerin. insanlar onun için eğlence kaynağı olduğundan hemen ölmelerini istememiş; intiharı falan bu yüzden yasak etmiş. insanları birbirine düşürerek gülmekten yerlere yatmış. nüfusların artmasıyla, kurallara karşı çıkan insanların çoğalmasıyla cart diye yeni dinler göndermiş ve eğlencesine eğlence katmış. çeşitli felaketler gönderip insanların dötlerini kurtarmak için yırtınmalarını izlemiş arkadaşlarıyla yukardan bakıp bi de üstüne makara yapmış. aramızda geçen bir diyalogu da aktarmamı emretti bana;

  ben - olm sen mannyak mısın lan?!
  fsm - lan ne alakası var mal. insanmıyım ben ayıbım olsun günaam olsun. kafama göre takılırım. bana hesap sorcak kimse yok ki!
  b - töbe töbeee... olm git lan. rüyama niye girdin madem böle eğleniyodun da niye hepsini açıklıyosun şindi?
  f - boku çıktı artık.
  b - sıkıldın yani eğlenceden insanlığın düzelmesini istiyosun?
  f - eh öle de diyebiliriz. tam olarak düzelmesini diil de gerçekleri bilerek yaşamalarını istiyorum. biraz da gerçek kandırılmamış insan davranışlarını görmek istiyorum.
  b - ii de olm sen şimdi bunnarı bana annatıyosun ben de dünyalılara annatacam kimse bana inanmıycak ki.
  f - şüpesiz ki fsm herşeyi bilendir. sen onlara yol gösterdiğinde bazı fırlamalar çıkıp "bilmemkimin saçmalamaları", "bilmemneyin abuklamaları", "bilmemneyle dalga geçtiğini zanneden" gibi mantık dişi sözler kullanacaklardır. onlara de ki "salak salak konuşmayın lan. ne dalgası amınakoyyim. ben ne gördüysem onu sölüyorum. sanki bana bi giren çıkan var. adamın emri işte uyan uyar uymayan uymaz."
  b - oldu gülüm. linç etsinler sora beni.
  f - yemedi mi? yusuff yusuff??
  b - taam lan taam. sölerim bi kısmını ama hepsini sölemessem şeyyapma yani.
  f - ii hadi ilerle. daa sora rüyana girecem farklı şeyler de bildirecem ona göre.
  b - ok cnm öptm bys.

  işte diyalog bu şekilde. ben üstüme düşen görevi yaptım. gerisine karışmıyorum.
  (kafasına soru takılan falan varsa mesajla sorsun, ben rüyamda görünce sorarım ona)
 • hate mail kismiyla beni derin dusuncelere sevk etmis e-din. insanlikla ilgili umutlarim gunden gune azaliyor. sene 2008... insanlar hala daha akil/fikir/bilimsel dusunceden bu kadar uzak olamaz, olamamali. onu birak, sakadan bile anlamayan ne dallamalar var, inanmasi cok guc... ayrica, herhangi bir dine inanan insanlarin ne kadar da bariscil olabildikleri direkt olarak goze carpiyor. hemen orneklendirelim:

  "heres a thought instead of talking shit about religion how about you go out and try to explain the insane gaps there are in evolution and why it’s creator ended up not believing it… yeah but religious people are idiots for devoting there life to serving god and helping people. i literally hope that satan himself comes up from hell and fist fucks you while taking bits of your face with a pair of tweezers and actually eating the little bits of face like they are little pieces of sushi…"

  "any one who believes in this should go kill themselves with a motherfucking knife!!!!!!!!!!!!!!!!!!! who ever made this chruch is going to burn in hell for eternity!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"

  "i personally think you are the worlds biggest piece of shit, i live in kansas and read your letter to the school board and i have to admit i thought that facism was the most retarded thing i’d ever heard, well now i’m wrong i hope somebody beats your head in with a metal pipe, hey come to wamego kansas and i’m sure somebody can make sure that happens
  sincerely joe [removed]
  life long catholic
  redneck and proud of it
  whs football lineman go! raiders"

  cok yalnizim be fsm... inan ki o nuudilimsi uzuvlarinla, koftelerinle, her seyinle bunlardan daha bariscilsin, daha mantiklisin sevgili fsm. i kiss you.

  http://www.venganza.org/category/hate-mail/
hesabın var mı? giriş yap