• asla başaramadığım olay..hep küçük bir kısım kalıyor üçgen bozulmuş oluyor.
  • ahahhaha böyle başlıklara çok gülüyorum ya. aslında böyle şeyleri hepimizin hayatta bir kez de olsa yaşayıp bunu dert ettiğimizi gösteriyor. aslında üçgen olmasa da aynı amaaan boş ver deyip bunu içselleştirdiğinde adım adım mükemmelliyetçilikten uzaklaşma 101 sınıfının arka sıralarında yerini almış oluyorsun. ondan sonra gelsin diğer sınavlar.
  • üçgen peynir, krem peynir vb tüm bu peynirler atık, bozulmuş peynirlerden yapılır. hangi marka olursa olsun bu böyledir. şeridinden açmakla da uğraşmamış olursunuz. kendinize ve vucudunuza saygı duyup bu tür peynirleri yememenizi tavsiye ederim.
  • buzdolabından çıkarır çıkarmaz açmak lazım. biraz beklerse yumuşuyor bozmadan hiç açılmıyor ama yine de zor tabi. yumurtayı da paçavra gibi soyuyorum zaten. beyazı hep kabuğunda kalıyor. şöyle pırlanta gibi üçgen peynir, pırıl pırıl soyulmuş haşlanmış yumurta ve de iki dilim düzgün kesilmiş domates görseline hasretim.
  • açarken kırmızı açma bandının yanındaki zor farkedilen saydam bandı da aynı anda çekerseniz kusursuz bir şekilde açar, mis gibi afiyetle yersiniz.
  • az evvel başaramadığım ve sol framade görünce tebessüm ettiğim olay.
hesabın var mı? giriş yap