şükela:  tümü | bugün
  • 150
  • malum videodaki hiçbir insanın cevabını bilmesinin gerekmediği bir soru(üniversiteye hazırlanan hariç), matematik teorisyeni falan mı lan bunlar? bir de bununla gereksiz yere taşak geçiliyor; he canım, üçgenin iç açılarının toplamı bilinince atatürk genci oluyorsun. kuramsal olarak içine girmeyeceklerse, üçgenin iç açılarını bilmek şu insanlara nerede ve niye yarasın, o yüzden 'belki' kızılması gereken nokta şudur: üçgenin iç açılarının toplamını öğrenmemekle harcanan sürede hiçbir bok yapmamaları, amaçsız yaşamaları. ha burada şu da sorulabilir: "niye amaçlı yaşamaları gereksin?" sonuç olarak, size ne ulen, beyin adamların beyni?

edite çufçuf: ey atatürk genci! beyin onların beyni derken, "fiziği kimse bilmesin" demiyorum, "isteyen bilsin, isteyen bilmesin" diyorum. yani beyin onların beyni, neyi bilip neyi bilmeyecekleri onlara kalmış. şimdi şu şeysine gelelim: "bu saydığım derslerin arasından fizik ile matematik dünyada kimse tarafından bilinmeseydi sen şu anda klavyenden bu platforma görüşlerini aktaramıyor olacaktın." bu ne alaka şimdi sayın atatürk genci? ben bu platforma bu görüşlerimi aktarayım diye adamlar fizik kimya bilmek zorunda mı?

bu insanlar benim bu platforma görüş aktarmamı sağlayacak yetiyi kazanma yetisine sahipler diye, illa o yetiyi kazanmak zorundalar mı? non monsieur! ey atatürk genci! insanların amacı, doğrultusu, zevki, rengi değişir, biri farklı yolu seçiyor diye ötekisi gidip onu aşağılayamaz(buna da individualism deriz, bak amerika böyle amerika oldu. ben aşağılarım gerçi, eheh; ama anti-idealist bakış açısından şey ediyorum şu an, ondan provokatifim). yani diyeceğim o ki, "fazla kasma". bak ben bütün gün alanım içerisinde oturur, çalışır, ederim, ama böyle 'dünya sikime minare götüme' insanlarına da bakar derim ki, "ben ben olmasam, bunlardan olmak isterdim"; farkında olmasalar da, en bilge onlar efenim, en bilge onlar!

silingece çufçuf: ohooo, oğlum bak hala yanlış anlıyorsun, tofoşlan mı dedik biz sana!

edit2'ye çufçuf: abicim geç otur, soluklan hele bir; seni de anlıyoruz biz, haklısın bir yerde, öyle hemen küsme bak.
  • onu bilmem de islamın sartı bestir hacı.
  • ne (bkz: eqqc) 'ye, ne (bkz: cen) 'e ne de (bkz: tse)'ye uyan mal beyanı.
  • sarı mikrofon denilen oluşumun bilerek yanlış cevap verenleri ya da komik olanları seçtiğini düşündüğüm için şaşırtmayan. hindistan mı daha yakındır mars mı sorusuna videonun %70inin mars cevabı verdiğini düşünürsek...
  • cevab verirken yalan yanlış fikir beyan edenler ve bunlar gibi tiplerin internette xhamster'a girmek için vpn kullandıklarından, mekanda bulunan ve gözlerine kestirdikleri karşı cinsten kişileri son model telefonlarındaki swarm vs. uygulamalarından eklediklerinden, binbir araştırma sonucu torrent ile film indirdiklerinden nedense emin gibiyim.

evet doğru, 12 sene sözde matematik okutulmuş zihinlerin üçgenin iç açıları toplamı gibi temel bir geometri sorusunu bilmeleri gerekmiyor, sonra atatürk gençliği olurlar maazallah...
  • önemli olan üçgenin iç açılarının toplamını bilmek değildir. zaten üçgenin iç açılarının toplamını söyleyenlerin çoğuna bakarsınız ezberci eğitim sisteminin bir sonucu olarak söylerler bunu. önemli olan üçgenin iç açılarının toplamının neden 180 derece olduğuna veya olamayacağını söylemektir. düşünün bir tam açıyı 360 derece kabul ediyoruz ve bu şartlar altında üçgenin aç açıları toplamı 180 oluyor peki bir tam açıyı 200 derece kabul etsek diye başlasaydı soru kaç kişi doğru cevap verebilirdi?

bonus: 360 derecenin neden bir tam açı olarak kabul edildiğini merak edenleri şuraya alayım. ayrıca şuna bakın.
  • 3*50+70-40
  • cevabı (n-2)*180 olan soru *