şükela:  tümü | bugün soru sor
 • muhtemelen fenerbahçe'nin gördüğü en uyumlu defans hattıydı. güven veren, yılda belli bir sayının altında gol yiyen bir defanstı. rıdvan dilmen'in meşhur baklavasının ham maddesi ve rıdvan dilmen'in ilk klişesiydi.

  (bkz: högh'süz uche uche'siz högh)

  aziz yıldırım başkanlığı aldığında geçen 11 yıllık başkanlık döneminde eğrisiyle doğrusuyla fenerbahçe için hizmetler yaptı. çok başarılı olduğu hamlelerde oldu ama taraftara güven veren bir defans bloğu oluşturamadı ve olan biz taraftara, genel olarak da türk futboluna oldu. koskaca fenerbahçe'nin defansında fabio bilica'nın oynaması högh ve uche'yi izlemiş her fenerbahçe'liyi utandırıyordur eminim. hele hele diego lugano'nun yokluğunda adlarını daha bir çok anıyoruz.
 • enteresandır, uche ve högh 91-93 arası brondby'de de beraber oynamışlar.

  uche 93-2002 arası högh de 95-99 yılları arasında fenerbahçe forması giymiş ve beraber oynadıkları dönemde mükemmel bir ikili oluşturmuşlardır. takımın old trafford'taki 40 yıllık manchester united yenilmezliğini son verdiği maçta (bkz: 30 ekim 1996 manchester united fenerbahçe maçı) ve o sene 7 puan toplanılıp grupta 3. olunan ilk şampiyonlar ligi deneyiminde defansın göbeğinde yine bu ikili vardır. ikili fenerbahçe'nin 95-96 lig şampiyonluğunda büyük pay sahibidir ve fenerbahçe taraftarının hala unutamadığı, takımın gördüğü en uyumlu defans ikilisidir.

  högh 33 yaşındayken fenerbahçe'den chelsea'ye transfer olmuş ve futbolu orada bırakmıştır. uche ise 35 yaşında istanbulspor'a gitmiş 4 yıl daha mükemmel futbol oynamıştır, ardından 42 yaşına kadar ülkesinde futbol oynamaya devam etmiştir.

  sonuç olarak bu sarı oğlanla kara çocuk uzun daha uzun yıllar dillerden düşmeyecek, ara ara futbol muhabbetinin döndüğü ortamlara konuk olmaya devam edeceklerdir.
 • güzel günlerdi
  ta ki uche'nin bacağı kırılana kadar
  ben ise hala toparlayamadım
  sanırım türkiye de