şükela:  tümü | bugün
 • space brothers olarak da bilinen 2012 bahar dönemi animesi. küçüklüklerinden beri hayalleri uzaya gitmek olan iki kardeşten küçük olanı ünlü bir astronot olur ancak büyük olan o kadar şanslı değildir. bir gün ağabey işten atılır ve kardeşinin de desteğiyle hayallerini gerçekleştirmeye karar verir. olaylar gelişir.
 • meraklıları için; (bkz: space brothers) ın orjinal ismi. siz ordan devam edin. tokyo 2014'den sonra, gogh ve columbia ile ilgili bilgilerinizi tazelemenizde fayda var.
 • (bkz: space brothers)

  99 episode, son bölüm 22 martta yayımlandı. heart warming story. tokyo 2014 de snk nın ardından runner-up. mangası 2011 shogakukan ve kodansha ödüllü. oralarda da snk ile kapıştı. story, characters, sound, art perfect. bölümlerinin birisinde uzayda olan bir japon astronot (bkz: hoshide akihiko) voice actor lük yaptı. nasa nın a-1 pictures a biraz kızmışlığı var, uzayla ilgili verilen hatalı bir kaç bilgiden dolayı. orasını boşverin. bulun, izleyin, izlettirin.

  ilerleyen bölümlerde keyifli bir detay daha keşfettim. son bölüm op. larında gogh un paristeki cafe resmi (bkz: terrasse de cafe la nuit) kullanılmış. oldukça sembolik; gogh un paristeki cafede yıldızlı gece tanımını keşfedişi, ardından starry night i yaratışı, astronomların starry night için yorumları, animenin yayıma başladığı tarihlerde bir astronomun (bkz: alex parker) hubble teleskop imajlarıyla oluşturduğu starry night mozaiği vs vs.

  dip not 1: vincent-theo ile hibito-nanba kardeşlerinin iletişimleri arasındaki benzerlik sadece benim düş gücüm olsa gerek.

  dip not 2: animede nanba mutta nın üniformasındaki isim etiketinin jp de iken nanba, usa de iken namba olarak yazılmış olması romaji ile latin alfabesi arasındaki fonetik farkından ötürü. ep. 45 de farkedersiniz.
 • daha güzel bir anime olabilirdi.sonlara doğru bütçe sıkıntısına düştüler kanımca.eğer başladığı kalitede devam etseydi benim için gelmiş geçmiş en iyi 3.anime sırasında yerini alabilecekti.ellerindeki tüm materyalleri dökselerdi izleyenler için mükemmel bir fırsat olabilirdi.