• nezaketten yoksun bir insan.
    kendisi bana boğaziçi üniversitesinin tarihi ile ilgili bir soru sordu. ben de bildiğim kadarıyla cevap verdim.
    ancak kendisine düzgünce cevap veren birine karşı bırakın bir teşekkür etmeyi aksi aksi cevap vermeye devam etmesi kalitesini göz önüne seriyor. ayrıca okuduğunu anlamada da sorunları var. madem kendi düşünceni hiçbir şekilde değiştirmeyeceksin niye başkasına soruyorsun. bir de üstüne benim mesajda yazdığım örneği koşa koşa gidip entrysine yazmaya da üşenmemiş. işine geldiklerini anlıyormuşsun bak. aferin sana.
    ayrıca son entrylerine bakılırsa ciddi bir boğaziçi kompleksi olduğu açık. içine çok fena dert olmuş. sürekli bir itibarsızlaştırma çabası var.

şakşakçı editi: alttaki entryden belli olacağı gibi kendisinin sözlük içinde şakşakçıları vardır. her cümlemi teker teker analiz edip her iddiaya kendince cevap vermiş. arada bir boğazın dinlenseydi sayın şakşakçı. bu kadar abartmana, uzun uzun yazmana gerek yoktu. altı üstü bana karşı verdiği cevapta nazik değildi ve egoistçe bir tavrı vardı manasında bir şeyler yazdım. bu kadar alınacağını bilseydim de yazardım yalan yok. bir insanı iyi tanıyorsun diye sen hariç geri kalan herkesle olan muhabbeti hakkında yorum yapabilme hakkı tanınamaz sana sayın fedai. bir de öğretmen edasıyla mesaj atarmış. kimsin kardeşim sen. sen şakşakçılarına öğretmenlik yap o zaman, geriye kalanlara değil. boğaziçi olayları hakkında yazdıklarına başlıktaki çoğu kişi katılıyormuş. kimsiniz kardeşim siz. boğaziçi kompleksi arşa varanlar derneği mi. kendi gibi üç beş kişilik zümrenin düşündüğünü tüm sözlüğe mal edecek kadar değişik bir grup. sana bu kadar yeter şakşakçı. bir daha başka insanlar arasındaki muhabbete karışacak kadar hadde sahip olduğunu düşünme. kendi işine bak.

çaresizce sıvamaya devam eden zavallı şakşakçı için özel edit: entry yazılış amacından saptı farkındayım ama bunun sorumlusu ben değilim, söz konusu yazarın iflah olmaz yalakası. konuyu gereksiz yere uzatmış ve kendisi kaşınıyor ben ne yapayım. öncelikle dostum senin için gerçekten üzüldüm. hiçbir insan başka biri için bu duruma düşmemeli. yazdıklarımı saptırarak, sadece tek bir cümleme odaklanarak, ben sadece "siz kimsiniz ki" demişim gibi sanki geri kalan yazılanlar hemen üstte yazmıyormuş gibi yaparak ne yapmak, nereye varmak istemektesin bilemiyorum. ama sana şunu söyleyeyim o zaman. bir insan hakkında tabii ki iyi bir şey yazabilirsin. ama bunu kaç zamandır sıvadığın pardon tanıdığın biri hakkında yazarken seninle hiç alakası olmayan, hiçbir iletişime geçmemiş biri üzerinden ve o birinin yazdıklarına adeta cevap niteliğinde savunma amacıyla yazmazsın. yazacak olsaydın çoktan yazardın. pusuda bekler gibi birinin gelip kötü yorum yapmasını beklemezdin. bu özelliğin ile bi tanenden, biricik kanaat önderinden üç kuruşluk öğretmenlik edası hak ettin. hadi yine iyisin, seversin sen :) ha çok sevdiğin bir şey daha yapma imkanı sağlayayım sana. her cümlemi teker teker analiz edip egonu tatmin ediyorsun ya şunu da analiz et bakalım:
    sen gerçek bir şakşakçısın.

ayrıca konuyu boğaziçi kompleksi arşa varanlar derneği başkanı ve biricik dalkavuğunun kendi düşüncelerini üç beş favori ve beğeniye dayanarak sözlükteki çoğu kişinin de aynı düşündüğü varsayımına getirecek olursak da kendisinin yazdığı entrynin ilk halinin sadece son kısmında "öyle bir şey yok" tadında bir savunmayla geçiştirilmiş ancak şakşakçı tarafından asıl konunun o olduğu iddia edilmiş. eğer bu konu hakkında bir düşüncen varsa gider ilgili başlıklara yazarsın. yine bunu birini savunma amacıyla üçüncü bir kişiye cevap olsun diye yapmazsın. ama senin nasıl bir özelliğe sahip olduğunu anladığımız için tabii ki artık senden bunu bekleyemeyiz.

son olarak ekşi sözlük sandığınız kadar önemli bir yer değil. abartmaya gerek yok. biraz takipçi kazanan hemen kendini her konuda kanaat önderi zannetmesin lütfen. aksi takdirde maalesef başlığına yazdığım şahıs ve onun yılmaz savunucusu arkadaş gibi hallere düşülebilir. üzücü bir durum.
  • twitter'da @phaedrusshat nickiyle yaziyor. bu herifin eksiden ciktigini bilmiyordum, burnundan kil aldirmayan bir tip olmasindan belliydi aslinda. hakli yanlari olsa da o yanlari bile okuyasi gelmiyor insanin. daha underrated carlar var, onlara bakip gecerim.
  • twitter hesabının yürügagarin @kurulukopera olduğunu tahmin ediyorum. nick kısmına türkçe karakter girince bazı harfler çıkmamış. aynı kişi olduğunu varsayarak birkaç şey söylemek istiyorum.

kendisi tam bir kibir abidesi.

mesela ekrem imamoğlu şöyle bir tivit atmış: https://twitter.com/…glu/status/1624763398243196931

dediğinden ne anlıyoruz: bölgede güvenlik zafiyeti var. arama kurtarma ekipleri bu sebeple bölgeyi terk ediyor. böyle bir zamanda bir de güvenlik sorunuyla zaman kaybetmememiz/uğraşmamamız gerekir. bu sorun çözülmeli.

daha düzgün bir cümle kurulabilir miydi, evet. ama ne söylenmek istediği gayet açık.

bu arkadaşsa okuduğunu anlamayıp sanki ekrem imamoğlu tam tersini söylemiş gibi twit atıyor. çünkü ya kötü niyetli, ya da çok büyük bir idrak sorunu var:

https://twitter.com/…era/status/1624767330206076928

twit altında gelen itirazlara cevap verirken de hiç burnundan kıl aldırmıyor. twiti yanlış anlamışsınız diyene ''tamamen uyduruyorsun'' demesini mi ararsın, imamoğlu'na ''şöyle diyeceksin böyle yazacaksın'' diye emir vermesini mi ararsın. gerçekten inanılmaz bir çar.
  • bir ayı geçgindir yeni entry yazmayan yazar. iyidir umarım.
  • aylardır kendini bizden esirgeyen yazar. nerededir, ne haldedir bilen var mı acaba?
  • tanımıyorum kendisini, entry’leri ile yeni karşılaştım, ancak çok güzel bir nick’e sahip olduğunu buraya yazmak istedim.

(bkz: bertolt brecht)
    (bkz: die dreigroschenoper)
    (bkz: üç kuruşluk opera)
  • özellikle ekonomik krizler hakkında yazdıkları kapsamında takip edilmesi gereken bir yazar; bilhassa da ortalığın cahil kendini bilmez ve trollerden geçilmediği bu zamanda..
  • şu adama aktroll diyen zihniyet utansın dediğim yazar. sözlüğe katkı sunan iyi yazarlardan.
  • sözlükte ansiklopedik amme hizmeti veren bir abimiz,bilimden sanata,kültürden siyasete varıncaya kadar yok yok bilmediği,yazmadığı.
    kısa,öz ve insanın her defasında kafasına vururcasına yazdıkları takdire şayan olmanın çok ötesinde.
  • son zamanlarda takibe aldığım yazardır kendileri. yaklaşımlarını, yorumlarını ve verdiği bilgileri ilgiyle takip ediyorum. muhtemelen görüş olarak oldukça ayrıyız kendisiyle ancak bunun bir önemi olduğunu düşünmüyorum.

kendisiyle tanışıklığımız olmayıp, zamanı geldiğinde, girdiği bir entry üzerine "aynen hocam, katılıyorum. çok doğru söylemişsin." mesajı atmak için bekliyorum.

bu arada kendisine aktroll yaftası yapıştıran yazarın -çok ayıp- entry'lerine göz gezdirmenizi tavsiye ederim.
hesabın var mı? giriş yap