şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: 2 aralık 2017 kardemir karabükspor göztepe maçı) sonrası göztepe tribünleri maç sonu şovunu yaparken buna iştirak eden çevik kuvvete açılan soruşturmadır.

  işte o görüntüler; çevik üçlü

  bu da, çevik sarı derken; sarı kırmızı ve ardından üçlü

  bu polislerin yaptıkları ise niye rahatsız edici anlamadım. bu kadar güzel görüntüler üzerine inceleme başlatılması resmen ayıptır.

  karabük valiliği durum ile ilgili şöyle bir açıklama yapmış; inceleme başlatılacak denilmiş. polis kendi polisimiz değil çevre ilden maç için geldi demiş.

  futbol sahalarında görülmemiş bir olaydır bu ve aslında görülmesi gereken olaylardan birisidir. bu yüzden cezalar ile bu tarz görüntülerin önüne geçmek yerine teşvik edip taraftar polis arasında olan gerilimi daha aza indirmek en güzeldir.

  karabük valiliği ve polis arkadaşların geldiği ilin valiliği bu yaptırım uygulama düşüncesinden bir an önce vazgeçmelidir. burada yanlış bir durum yok.

  çevik ortaya üçlü çektir tayfaya!!!

  edit: ulusal basındaki haber.

  bu arada olayın fenerbahçe vs gibi takımlarda olması durumunda sorun olacağını söyleyen olmuş bakın galatasaray ve polis arasında geçen güzel dakikalar. izleyin. peki bu polislere soruşturma açıldı mı? muhtemelen hayır.

  bakın buda beşiktaş ve polis. bu videonun devamı var tabi demba ba.

  mesela bakın şurada polis beşiktaş taraftarını kırmasa beyaz dese sizce güzel bir görüntü olur ve olaysız dağılmaz mıydı o taraftar? bence dağılırdı.

  bakın buda fenerbahçe ve polis.

  şimdi sırf stadyumda üçlü çektirdi diye polisi taraftar ilan eden kötüleyen tarafsız olmalı diyenler olacaktır. azıcık insaflı olun derim.
 • kötü olay. polisler de takım tutabilir.
 • yazık. ne diyeceksin. insanların kafasına biber gazı atan, karakolda kadın döven, sokakta oturan gençlere karışan, trafikte motorlu insanları sıkıştırıp silah çeken polisler ellerini kollarını sallayarak gezerken, böyle güzel insanların yokedilmeye çalışılmasi büyük yazık bu ülke için. dönem öyle bir dönem ki
  halkın polisi olmak vatandaşın huzurunu
  sağlamak suc oldu güzel ülkemde. halbuki joplarla biber gazıyla tribünlere girseydi bu amir belki taktirname verilirdi
 • tarafsız olarak sahada bulunan polisin taraf belirtmesi olayı. gaza gelmeyin hemen.

  edit: olum minnoş musunuz siz? herkes ne kadar sevgi pıtırcığıymış yahu, hakemleri de çağırın yumruk havaya yaptırın bari. mevcutta olan duruma yorum yaptım diye eksilemeyen kalmadı şurada. hayat sadri alışık filmi değil arkadaşım gidin yüzünüzü yıkayın. "o" harfiyle yaptığın taklit de boğazına dursun mal.
  ayrıca umarım soruşturma sonrası ceza uyarıdan öteye gitmemiştir. diyebileceğiniz tek haklı söz bu.

  edit2: başlık açacağı eleman şu örneği vermiş bjk taraftarı siyah deyince polis beyaz dese taraftar yatışacakmış. hah işte senin o yatışacak dediğin adamlar 4 yaşındaki emzik için ağlayan bebeler gibi olmasa zaten sorun yok. polisi sıkıştırıp sessiz kalmasıyla dalga geçmek ayrıdır, geçersin dalganı. ama polisi sıkıştırıp sessiz kalınca ortalığı yakıp yıkmaya başlıyorsan orada dayağı hak edersin.
 • futbol sevmem ve anlamam. polisin gerekli olduğunu düşünürüm. sokakta polis yoksa, karanlık şeyler gelir.

  lakin dünyanın her yerinde polis içerisinde yanlış yapan insanlar bir çoktur. çünkü sokakta öylece yürüyen, trafikte öylece giden insanın üzerinde şartlar gerektirdiğinde güç kullanma yetkisi olan tek meslektir. sıklıkla sinirine yenik düşüp şiddet uygulayan polisler görülür. bunun görülme oranı o polis gücündeki insanların kalitesi, kültürü, yaşam koşulları, mutluluk ve refah seviyeleri gibi etkileyenlerle doğru orantılıdır. bu nedenle polisleri çok iyi eğitip psikolojilerini sağlam tutulmasının yanında kültürel açıdan da mutlaka geliştirmek gerektiğini düşünüyorum ki olaylar üzerinde adil ve kolayca hakimiyet kurabilsinler.

  neyse, keşke böyle durumlarda sadece tüm birimlere bir uyarı yazısı göndererek bu tarz olayların tekrarlanmamasını belirtseler. tepkilerimizde çok katıyız. güzel şeylerin olmasına, insanların kaynaşmasına izin vermiyoruz. amerikada polis şiddeti çokca yaşansa da sokakta insanlarla sarılıp dans eden polislerin videolarını da görüyoruz. hatta bir videoda çocukların ana caddedeki yokuşa kurdugu poşetten su kaydıragından şarkı söyleyerek kayan polisleri izledim. kimse de şarkı söyledi ya da ufak bir oyuna iştirak etti diye soruşturma açmıyorlar.
 • ülkemizde hiçbir güzel şeyin cezasız kalmayacağının bir başka ispatıdır.
 • biten bir maçın ardından sahanın içinde sabırsızlıkla bekleyen, galip deplasman taraftarları ve ihtimal ki uzun süredir görmediği kadar iyi bir taraftar görünce bu coşkuyu onlarla paylaşmadan duramamış bir emniyet amiri.
  ne var şimdi bunda?
  bir kez de bok etmeseniz birşeyleri olmayacak değil mi!
 • babam anlatir bundan 20 30 yıl önce tribünde taşkınlık başladığı zaman, polis biz de goztepeliyiz ama taskinligin gereği yok diye girerdi konuya diye. böyle olunca bir sempati oluşurdu insanların genelinde polise karşı.

  son yıllarda pek yaşanmıyor maalesef böyle diyaloglar.

  manisada oynuyorduk bir ara içerdeki maçlarımızı, ilk gittiğimiz hafta stad girişinde bir polis memuru; "arkadaşlar şehrimize hoşgeldiniz." demişti de, ne kadar sasirmistik.

  yönetmeliği, görev başındaki memurun ne yapması gerektiğini, yapılan hareketin suç sayılıp sayilmadiğini bilmiyorum; ancak son yıllarda polislik gibi saygın bir meslek, ülkemizde toplum nezdinde maalesef itibarsız bir dönem yaşıyor, belki bir anlık heyecanla polis amirinin göztepe tribününe dönüp üçlü çektirmesi, vay be helal olsun, ne güzel hareket bu dedirtiyor, herkesin yüzünde hoş bir tebessüm bırakıyor.
 • polis-taraftar ilişkisinin bu kadar güzel yerlere gelmesini destekleyeceğimize , biz bunu suç olarak görüp soruşturma açıyoruz.
  zaten böyle polislerin taraf tuttuğunu düşünmek abestir. o polisler karabük tarafında olsa belki karabük ile aynı tezahüratı yapacaktı. benim ülkemde saha girmek basit birşeydir fakat göztepeli isen sana herşey yasaktır.

  hemen plaket verilip tekrar üçlü çektirmesi gereken amirdir.
 • polislerin neden tarafsız olmasının beklendiğini anlamadığım soruşturma. hakem mi lan bu tarafsız olsun?
  bu soruşturma açıldığına göre o polisin tarafsız olmasının beklendiğini düşündürüyor fakat böyle bir durum söz konusu olamaz.

  belki de o polis uzun zamandır o şehirse ve o şehirde özlemini duyduğu başka şehrin takımını görünce böyle bir reaksiyon yaşandı.