şükela:  tümü | bugün
  • tuna kiremitçi & pamela düeti.

fikrimdeki ince gül sensin
    koparıp saklasam anlamasın
    keşfettiğim en garip şeysin
    geceye benzeyen bir sabahsın
    yalnızlığım bitti mi dersin
    sorusu olmayan bir cevapsın
    bekli fatih belki de taksim
    yorgun gönlüme son duraksın

uçmak istiyorsan
    at kendini gözlerimden
    anlamak istiyorsan beni
    tut yine ellerimden

zanzibarlı bir güvercinsin
    afrika şiveni saklamazsın
    fazla aşktan öleceksin sen de
    aklını toplamazsan
    sanki bir gün döneceksin yalnızlığın yollarından
    belki fatih belki de taksim sandığın bir sokaktan

yazmasam olmazdı.
  • sizi bilmem ama ben çok beğendim. bu aralar sürekli döndürüyorum. tuna'ya ve pamela'ya nedenini bilmediğim bir hoşnutsuzluk beslediğimi fark ettim ama şarkıyı sevdim. ve birazcık da olsa daha az hoşnut bakıyorum şimdilerde.
  • intro melodisi, kıraç'ın dağların kadını şarkısından "esinlenmiş" gibi gözükmekte.

uçmak istiyorsan : https://www.youtube.com/watch?v=uf4gfyrml78

dağların kadını : https://youtu.be/4mfq8yz-jh0?t=46
  • pamela'nın düetleri gayet güzel oluyor.
    bu da onlardan biri.
    mesela ümit besen'le yaptığı seni unutmaya ömrüm yeter mi düeti de çok güzel, ben beğendim..
  • nedenini çözemediğim, ama kendimi dinlemekten de alıkoymadığım güzel şarkı.klibinde tuna kiremitçi sanki pamela'ya yazıyor gibi geldi, en azından pamela'nin gözlerine bakıyor ama pamela pek oralı değil gibi, "seni iyi biliyorum tuna, boşa bakma canını yakarım bebeğim" der gibi pamela.
  • spotify keşfetimde çıkınca merak edip dinlediğim şarkı. her ne kadar tuna kiremitçi adını görünce yüz buruştursam da gayet hoşuma gitti. tuna beyin her keşfettiğim en garip şeysin diyişinde eski sevgilimin buna benzer bir laf etmişliği geliyor aklıma salak salak ne yapacağımı bilmez halde bakıyorum. ilişkinin sonunda o garipliğe lanet ede ede uzaklaşmıştı kendisi benden. belki de ondan.
  • olay bence sözlerde müzikte falan değil pamela' da. ben bu kadına aşığım. görünüşüne sesine aşığım. gozlerimden derken insanın deli gibi atlayasi geliyor uçurumdan aşağıya.

hoşlandığınız biri varsa bence dinlemeyin ayrıca, kötü etkiler.
  • ''zanzibarlı bir güvercinsin, afrika şiveni saklamazsın'' ile başlayan kısımı bağıra bağıra söyletir.
  • "fikrimdeki ince gül sensin,
    koparıp saklasam anlamazsın.
    keşfettiğim en garip şeysin,
    geceye benzeyen bir sabahsın.
    yalnızlığım bitti mi dersin?
    sorusu olmayan bir cevapsın."

muazzam.
  • bunu dinliyorum 1 aydır. herkes bir şeylere yoruyor. kimse tutturamadı.
    sizi düşünüyorum oğullarım ben bunu dinlerken.