şükela:  tümü | bugün
  • ankara'da gerçekleşen olaydır.insanları komik rakamlarla şehrin diğer ucundaki bir okula yollayıp,vaad ettikleri ücretin ödenmemesi durumudur.
    edit:öğretmen adaylarının,önlerine konan bu kölelik sistemine her ne kadar başvurmamasını istesem de,mecburiyet bazen herşeyin önüne geçebiliyor.
  • koronavirüs önlemleri nedeniyle dersler yapılamayacağı için ders başı ücret alan ücretli öğretmenler önümüzdeki haftalar için maaş alamayacak! bu adam/kadın nasıl mutfak alışverişi yapacak? nasıl elektriğini suyunu ödeyecek? nasıl kirasını ödeyecek?
  • hem kadrolu hem sözleşmeli hem de ücretli öğretmenler ekders odemelerini alacaklar.sadece nöbet ücretleri ödenmez.kar tatili gibi düşünün bu durumu.kar tatilinde öğretmenlerin ekders ödemeleri yapılır.bunda da durum aynı.
  • ücretli öğretmenler derse girmediklerinde kadrolu ve sözleşmeliler gibi ücret almaz. yani bir maaşları yoktur.
    işte eşit işe eşit ücret sloganı tam olarak da bu ahlaksızlığın kaldırılması içindi.
  • milli eğitim bakanlığı ders başı ücretle çalışan öğretmenlerin sesini duysun. öğretmenler de meslektaşlarına destek versin. böyle rezillik olmaz. bu insanlar yaşamsal ihtiyaçlarını nasıl karşılaşınlar?
  • ücretli öğretmen ders görevini fiili olarak yerine getirmedikçe ücretini alamaz. ondan ötürü tatilde ücret alacağımızı sanmıyorum. haftalık 30 saat derse girmeme rağmen asgari ücreti bile alamıyorum. sigortamız zaten yarı zamanlı olarak yatıyor. bir de bu tatil eklenince bu ayın ve önümüzdeki ayın maddi anlamda nasıl geçeceğini düşünmeye başladım.