şükela:  tümü | bugün
  • ilgili tweet'te bahsi geçen durum.

https://twitter.com/…tatus/1332457875931803648?s=20

ek: "yanlış haber, koca, aşının ücretsiz olacağını söyledi. tweet'i atan kişi de hdp'li zaten," diye mesaj atanlar olmuş. haber bu arkadaşlar: https://www.milligazete.com.tr/…-teklifini-reddetti aksi bir haber çıkarsa onu da eklerim.
  • artık şaşırmayacağım diyorum. yine şaşırtıyorlar. her seferinde daha kötüsünü yapıyorlar.

allah sizi bildiği gibi yapsın.
  • iddia doğruysa şaşırtmamıştır, doğru değilse de yakında gerçekleşecektir. akp-mhp şer ittifakı, hain yuvaları, tiyatro sevici haysiyetsizler topluluğu olduğu için,
    vatandaşa 1 lira faydası olan,
    insanları bir parça gülümseten her şeye karşı çıkmaya yemin etmiş bir güruh olduğu için şaşırtmamıştır.
    adamların para için şu an yapmayacakları şey yok, aşıyı mı bedava verecekler?
    t; şaşırtmayan vatandaş düşmanı ittifakın eylemi.
  • bir araya geldiklerinde yapılan iyi bir şey olmadığı için, şaşırtmayan durumdur.
    coğrafya neydi, coğrafya kaderdi?
  • covid–19 aşısının vatandaşlara ücretsiz yapılması için tbmm'de verilen önerge akp–mhp oylarıyla reddedildi.kaynak

edit: şimdi kabaca bir hesap yapalım. bir aşının tahmini fiyatı 10–12 dolar civarında olacak. bu aşı fiyatı abd ve alman aşılarının fiyatı. çin aşısının daha ucuz olacağı tahmin ediliyor. bu üç ülkenin aşı fiyatı ortalaması 7–8 dolar civarında olacak. biz yine ortalama olarak 10 dolar diyelim. 50 milyon doz aşı alıp ücretsiz dağıtıldığını varsayarsak, 10 dolardan 500 milyon dolar yapar. türk lirası olarakta 4 milyar tl tutar. biz 5 milyar tl tutacak diyelim. bu ülkenin bunu karşılayacak ekonomik gücü elbette vardır.
  • akp ve mhp'nin oyları ile gelecek aşıyı kullanmayacağım için beni ilgilendirmeyen hadise.

aşıyı da mhpliler ile akplilere vursunlar ben kullanmayacağım. bunların getirdiği aşıdan hayır mı gelir la? aşı kendisine bile hayır getirmez.

edit: kaynak ben ekliyim bari

https://www.google.com/…i-onerge-reddedildi-440488h
  • hala bu adamların, vatandaşın hayrına bir iş yapacağını sanıp da savunanlar bi çıksın ortaya da görelim.
  • daha üst edit: sürekli mesaj atıyorlar aşı zaten ücretsiz verilecek diye. anladık da kardeş o zaman bu senaryolara ne gerek var? niye bakan beyi mahcup ediyorsunuz? ( gerçi bu süreç ona pek yaramadı haliyle) bu ülkede hiçbir şey doğruluk ve dürüstlük ile yapılmayacak mı? ben buna gülüyorum sitemim de bunadır.

edit: gerçekmiş. o zaman sayın sağlık bakanını yalancı çıkaran hadisedir. bilirsiniz kendisi hep doğruları söyler...

gerçekse güldüm gülüyorum daha da gülerim...

bu memleketin bir gün öncesi bir gün sonrası ne acayip oldu azizim.

acı bir komiklik içiren hadise.
  • kaynak halk tv. açıklama yapan hdp. buna mı inanacağım?
  • önergeyi veren hdp. aşı ücretsiz olsun diyor adamlar. hani terörist denilen parti diyor bunu. mhp ise reddediyor. hani milliyetçi denilen parti yapıyor bunu.

tanım: hdp'nin, mhp'den daha fazla ülkeye katkısı olduğunu gözümüze sokan olaydır.

++

ekleme: ahahaha. mafya sever, sözde milliyetçiler mesaj kutumu basmış. * hayret, benim yerime, başka birine mesaj atmamışlar. gelişme var.

ekleme 2: hdp de, mhp de umurumda değil. ikisi benim gözümde aynı!!. benim derdim partilerin meclis çatısı altında sundukları önergeler. gidin bakın iki partinin verdiği önergelere!!.

mhp ve akp'nin reddettiği önergeler