şükela:  tümü | bugün soru sor
  • duolingo olmamazsa eksik olacak listedir.

https://www.duolingo.com/
  • hem yurtdışında, hem de yurtiçinde kursa gitmiş bir insan olarak söylüyorum:
    www.ozkancelen.com

hiçbir maddi beklentisi olmadan açtığı internet sitesinden ya da youtube' dan ingilizce ders videolarına ulaşabilirsiniz.
  • suntimes ve pegasus magazine gibi uçak koltuklarının arkasında bulunan aylık dergiler. her haberin veya röportajın hem türkçesi hem de ingilizcesi yan yana yazıyor hatta yurtdışı uçuşlarında gittiğiniz ülkenin dilinde de bir çevirisi oluyor sanırsam. üstelik derginin kapağında your complimentary copy falan yazıyor yani uçaktan inerken alıp götürebilirsiniz.
  • öncelikle ingilizce öğrenmek için yurt dışı şarttır cümlesini yalanlayan entrydir.ingilizce dönemimiz en olmazsa olmaz dilidir.insanlar iletişim kurmak için her yola başvurabilirler ama bugün ticareti iyi yapan ülkelere bakıldığında ingilizceyle karşı karşıya kalıyoruz.bazı parası çok olan iş adamlarının tercüman tutmasını bir kenera bırakırsak bu dili nasıl öğrenmeliyiz? bu konu hakkında bir kaç deneyimimi sizlere aktarıyorum. youtube denilen video bankası sitesinde sadece şarkı, dizi özeti yada belgesel izlemekten başka bir sürü eğitim için çok kalite hocalarımız bizler için çektiği videolarada ulaşabilirsiniz.mesela "engvid" kanalına üye olabilirsiniz.hemen hemen her videonun altında alt yazı içermektedir.bu kanalda grammer bilgiside verir.hızlı konuşma taktikleride verir.siz yeni başlayan biri olarak kabul görür böylelikle sizin anlayabileceğiniz hızda ve seviyede konuşur. zamala kulak aşina olacaktır duyduğunu anlayacaksındır lakin çok pratiğiniz olamadığı için fazla akıcı konuşamazsınız. bu durumda aynanın karşısında telefuzunuzuda düzeltmek için pratik yapabilir,skypeden yabancı insanlarla konuşabilirsiniz. kesinlikle her şey ingilizce olsun alt yazı dahildir. resimlerle öğrenmek için güzel aktiviteler vardır.mesela kitap okuyan videolar var. spiker okuyor alt yazı videoda geçiyor bunları takip ederek kelime bilginizi arttırırsınız.sözlük kullanmayı unutmayın.tureg kullananlara bir şey demek istiyorum.hocamıza turengde bazı kelimeler gösterdim kendisinin kabul etmediği bazı kelimeler oldu. bu yüzden hocanın doğruladığı sözlük seslisözlüktür çoğunuz bilirsiniz. seslisözlük deneyimli uzmanların çevirdiği bir programdır onu tavsiye ederim.
  • ingilizce öğrenme sürecimde çok faydasını gördüğüm siteyi tavsiye etmeden geçemeyeceğim. bence en iyisi: https://ingilizcedersleri.ingilizceturkce.gen.tr/