• an itibari ile 545 türk lirası yatırılmış işkur tarafından. kısa çalışma ödeneğenin koşullarını böyle bir dönemde esnetmeyeceklerse, ne zaman esnetecekler. gerçekten bu parayla insanların ayın sonunu nasıl getireceklerini düşündüler mi. benim için çok sıkıntı değil, kira ödemiyorum, fazla masarafım da yok. aile geçindiren insanlara allah kolaylık versin.
  • 545 lira yattı.

1170 tl ödeneceği söylenmişti. 545 tl ile ne yapılır ?

hürriyet

habertürk

sabah

yeni ak,it
  • devletin kısa süreli çalışma ödeneğini hak etmemiş çalışanlara işkur üzerinden ödeyeceği söylenen ödenektir. benzer bir başlık açıldıysa affedersiniz.

çalıştığım yerde benim gibi hak etmemiş 7 kişi daha vardı. bizim adımıza başvuruda bulundular. haber sitelerinde hep 8 mayıs cuma günü yatacağı yazıyordu. saat gece 3'ye geliyor ancak bana tek kuruş yatmış değil. mesai saatlerinde mi yatıyor nedir. ben bu işlerden anlamıyorum.

edit: 545 lira yatmış. 1170 bekliyordum. şaşırdım mı? pek değil.
  • bu işlerden sorumlu birinin söylediği tarihlerde yatmayan kuş kadar ödenektir.

güya temmuz ayında olan ödenek geri çekilmişti, pazartesi tc kimlik no sonu 0 olanlara yatacaktı. nerede?

yandaş gazeteler yazsın, haber kanalları yayınlasın diye konuş ama icraat yapma.

edit: mayıs ödeneği de halen yatmış değil.
  • yasayı ne güzel esnetmisler.

15 mart itibari ile ücretsiz izine cikarilanlar yararlanır deniyordu. şimdi yasanın çıktığı tarih itibari ile mi baz almışlar yani?

15 mart'ta çıktım ben ücretsiz izne. peki o arada kalan günler için olan para nerede?

ağa bir şeyi yapıyorsanız net yapın ya. eğilip bükülmeden yapın. 545 lira için sukredip oturayım mı yani ben anlamadım.

tanım: her zamanki gibi söylenen ile yapılanın çok farklı olarak uygulandığı ödenek.
hesabın var mı? giriş yap