şükela:  tümü | bugün
  • devletin vatandaşa destek olarak açıklayacağı önlem paketinin bir aksiyonu.

coronavirus sonrası ücretsiz izne çıkartılan ve hakları yenen sgklı insanlara, türkiye cumhuriyeti devleti her ay 3000tl ödeme yapacak.

bu sayede ücretsiz izne gönderilen insanlar mağdur olmayacak.
  • tek kelimeyle helal olsun.
    edit:aktroll falan değilim. yanlışa yanlış dogruya doğru diyebilenlerdenim.
  • bu başlıkta evrene mesaj gönderiyoruz galiba. dur bakalım.
  • kaynak adminin götü herhalde.
  • ben 4500 liraya kadar maaşları karşılanacak diye duydum.
  • peki devletin bundan haberi var mı?
  • 3000 tl verilecekse niye ücretsiz izin diyorsun değişik?
  • olmasi gerekendir.. olağanüstü hal ve afetlerde çalışılamayan günler sgk tarafindan odenmelidir.. sigorta sadece saglik ve emeklilik icin degil olağanüstü hal ve afet durumlarinda da sigortaliyizdir.
    fırsatlık değildir haktır bu. devletin çalışanlarını korumasidir. benim giderim odemelerim standartlarim maasima göredir. elimde olmayan durumlarda (doğal afet gibi) çalışamasamda o paranin ödenmesi gerekir ki sürdürülebilirligimi saglayabileyim. ıs kanununda fazla çalışma (fazla mesai ile karıştırılmasın) var. calisamayip parani aldığın gunlerin karşılığında fazla çalışma yapıştırılabilir ama bu durum maaslarin bağlı olduğun firma tarafından ödendiignde yapilir. bu durum ise bambaskadir ve devletin bunu ödemesi gerekir. devlet de bunu gayet iyi bilir ki resmi olarak sokaga cikma yasaginin gelmemesi de bu nedenledir.
  • (bkz: yav he heee)
  • düşünce çok güzel ama türk milletinde işlemeyecek karardır nedeni ise

patronlar bu kararı duyup çıkarmayacağı varsa da çıkaracaktır
    yada çalışan beni izinli gibi göster bende bu sürede alacağım maaşı elden alıp iki kat kazanayım diyecektir.