• konuyla hiç alakası yok da "işlemlerden ücret almazsan bu bankalar nasıl kazanacak?" nasıl bir mantık yav?
    bana şu dakika itibariyle türkiye'de vadesiz hesaplarda ne kadar para olduğunu söyleyebilirsen, sana bankaların nasıl para kazandığını söylememe gerek kalmaz.
    çok içinden geldiyse yarın şubeye uğra, "dün akşam para çektiydim borcumu ödeyim" de.

edit: ithaf edilen entry kendi kendini yok etmiş
  • bankalar yeni atm açma ve olan atm'leri çalışır vaziyette tutma giderlerinden tasarruf ederek; atm'deki sistemleri güncelleyecek it ekibinde küçülmeye giderek; atm'ye para sevkiyatı yapan ekiplerde küçülmeye giderek; tasarruflarını arttırarak para kazanacaklar demek artık. bankalar için işlem ücretlerinden para kazanma devri bitiyor; büyük mevduatı tutarak para kazanma devri başlıyor.
  • güzel gelişme. ziraat atm nin önü eskilerin tüpçü kuyruğuna dönüyordu.
  • ne zaman başlayacak bu uygulama bilen var mı?
    t: oh be dedirten bir uygulama
    edit: bugün kesintiyi göze alarak mecburiyetten denedim ve uygulama başlamış,vakıfbank atmsinden ziraat kartımla para çektim ve herhangi bir kesinti olmadı ki bu şekilde bir bilgilendirme de yapıyor arm zaten,e hayırlı olsun
  • ziraat bankası, halkbank, vakıfbank, ziraat katılım ve vakıf katılım özetle hepsi aynı b.nkanın farklı tonları değil mi?
    teke düşürseniz de adam gibi bir iş yapsanız.
    tanım: gereksiz bir reklam çabası. buna gelene kadar neler var düzeltilmesi gereken.
  • vay be kamu bankaları soyuyormuş. özel bankalar da amme hizmeti yapıyodu zaten. komisyon alınca memur zihniyetli oluvermiş. gitmezsin olur biter.
  • göstermelik ve sırf reklam için yapılan devamı gelmeyecek, ben yaptım oldu deyip kısa sürede vazgeçilecek memur zihniyetli arkadaşların kafa kafaya vererek duyurdukları uygulamadır. geçmişte uygulandı ancak mantıklı olmadığı için vazgeçildi. (bkz: altın nokta) ve (bkz: ortak nokta)

eklemeden edemeyeceğim: hiçbir özel bankada olmayan "başka şubedeki hesaptan para çekme" ücreti saçmalığını uygulayan bu beş kamu bankasından üçü. sektörde olmayan uygulamalarıyla devlet bankaları soyuyor vatandaşı, özel bankalar değil. atm ortaklığı ile uğraşacağınıza önce banka içi farklı şube para çekme ücreti saçmalığına son verin. bu kafayla asla adam gibi banka olmaz sizden.

halkbank
    vakıfbank
    ziraat katılım
  • atm yani “automatic teller machine” denilen makine bankalara içine konan para nedeniyle küllüm zarar bir makine.

makineler kendisi para, bakımı onarımı para, içine konulan para atıl kaldığından fonlama maliyetine sebebiyet verdiğinden para, para taşıyan içini dolduran outsource güvenlik firmasına para ödeniyor mesela o iyi para, hırsızlık olaylarından sigortası para, şube içersinde değilse dışarda bir yerdeyse kirası para, belediye harç alır para... yani öyle böyle değil küllüm zarar.

bir gün şubelerin yerini tutsun bari diye devamlı yazılım geliştirmesi yapılıyor, dehşet bir ar-ge maliyeti var.

doğrudur yanlıştır ben bişey diyemem ama bkm takaslaşma gideri kesmeyecekse sorun yok ama devlet hem komisyon kesecek üstüne de hepsi ortak olsun der mi bilinmez.
    rekabet hukukuna uygun mu o da tartışılabilir ama artık tartışılacak da bişey kalmadığına göre dağılabiliriz.
  • kamu bankaları ortak atm sistemine ptt ninde dahil olmasıyla ülke çapında yaklaşık 16.000 cihaza ulaşıldığı söylenen ortaklık
  • (# 78868240) nolu saçmalığa ithafen;

yahu bir sikten de anlamayın be ekşici kardeşim, bir sikten! sen bunu böyle koca götünle saatlerdir oturduğun bilgisayarın karşısından akıl edebiliyorsun ancak o 5 bankanın yöneticileri, bir sürü çalışanı akıl edemiyorlar ha! gerçekten mükemmel bir zeka örneği amk adasdasd :d
hesabın var mı? giriş yap