şükela:  tümü | bugün
  • ücretsiz olunca size ruh hastası diyen, dimağı bozuk ve aynı zamanda yetkinlik konusunda şüphe uyandıran kişilerden alınacak hizmet.

sağol kardeş, bir yakın dostum da söver bana ücretsiz..
  • (bkz: ekşi sözlük dertleşecek insan veritabanı)

potansiyelin farkında mısınız ?
  • gırgır şamatayla açılsa da aslında çok faydalı bir şeye hizmet etmesine vesile olabileceğimiz başlık.

pek çok kadın, çocuk vs imkanları olmadığı için destek alamıyor. aramızda psikoloji okuyan birileri ya da ücretsiz psikolojik destek sağlayabilecek merkezler/kişiler tanıyanlar, iletişim bilgilerini buraya yazarsa, yarın öbür gün ihtiyacı olan birileri görüp faydalanabilir.
  • afetler felaketlerden sonra türk psikologlar derneği, psikiyatri derneği gibi derneklerce verilen hizmetttir. acil durumda faydalı olabilir .
  • sadece konu üzerine eğitim almış insanların ve konunun uzmanı kişilerin destek vermesinin daha uygun olduğunu düşündüğüm hizmet. zira psikoloji öyle "anlat, dinleyeyim canım" diye bir şey değil. onun için zaten onlarca yazarın aktığı başka bir başlık var.*

eğitiminiz ve yeterli bilginiz olmadığında, psikoloji söz konusu olduğundan siz kendi hayat deneyimleriniz ile başkasına tavsiyeler verebilirsiniz ki bu kişi ağır sorunlar yaşayan, hatta direk klinik destek alması gereken birisi olabilir fakat bunu fark etmediğinizden olayı normalleştirip dolayısı ile karşınızdakini geçici olarak rahatlatacaksınız. fakat karşınızdaki geçici bir rahatlama yaşayacağından yanlış yönlendirme yapmış olacaksınız, bunun sonucunda hastalığın (evet psikolojik rahatsızlıklar ciddi hastalıklardır) daha beter hale gelmesini sağlayabilirsiniz. (bkz: hastalık)

amacım kimseyi yermek değil, amaç çok güzel ama bilmediğiniz sularda kaptanlık yaparsanız hem kendinizi hem de yanınızdakileri boğarsınız. lütfen bazı şeyleri konunun uzmanlarına bırakalım.
  • arkadaşlar elbette hepimiz biraz ruh hastasıyız. ancak sizlerin de bildiği gibi değil uzman olarak tanımlanmayacak birini, terapinin her türlüsünü aşan bir takım durumlar var. halüsinasyon, çoklu kişilik bozukluğu, şizofreni, major depresyon vb. şikayetler için bize gelmeyin. zaten başvurularda hasta/terapist oranı umutsuz seviyelerde, bir uzman kadrosu oluşursa orta düzey vakalara da destek verebiliriz, ancak şimdilik "sevgilim var, arkadaşlarım var, kas yapıyorum, mum kursuna gidiyorum, gene mutsuzum gene mutsuzum" türü manyaklıklarla uğraşmamız daha sağlıklı olur. sınırlı sayıdaki kontenjanımızı maksimum fayda görecek adaylara göre ayarlamak zorundayız. yoğun ilgiden dolayı hepinize teşekkür ederiz.
  • fısıltılar ve çığlıklar ruh sağlığı merkezi'nden daha faydalı olacağını düşündüğüm girişim.
  • herkes bir başkasını sadece 60 dk dinlese dünyada sorun falan kalmazdı. ama bunu biz organize edemeyiz sonuçta. bizler sadece şanslı bir azınlığa hizmet vereceğiz. böbreklerinizde gözümüz yok. gizlilik sözleşmeniz bile hazır, biz her şeyi sizin için düşündük. sokrates'ın da dediği gibi, "araştırılmayan, incelenmeyen, üzerinde düşünülmeyen bir hayat yaşamaya değmez" ekşici piç arkadaşlar. gelin, inceleyelim. para ödemeyeceğiniz için gerçekten ilgi görmeyeceğiniz fikrinden kurtulun ve gelin. herkes hayatında bir kez olsun yargılanmadan, sonuçlarını düşünmeden, rol kesmeden, içinden geldiği gibi konuşmayı ve dinlenmeyi hak eder.