şükela:  tümü | bugün soru sor
 • uçuk virüsü göt olduğundan çıkar. en önemli günlerinizde, hayattan çok memnun kaldığınızda fırlar bir yerlerden. özellikle de dudaktan çıktığında adamı sinir eder!
  ayrıca bu göt virüs bir kere yerleşti mi, çıkması için ancak radyasyon gerekli oluyormuş.
  en yakın zamanda akrabalarımı toplayıp vücuduma yerleşen bu virüsü dövdürmek istiyorum.
 • cevabını bazen kabuslarda ve çoğunlukla üzüntü ve streste bulduğum soru. asıl sebebi ne kadar virüs de olsa, o virüsü harekete geçiren şey bir tür duygu patlaması oluyor.

  not-1: dudağımdan uçuk eksik olmaz, çantamdan da zovirax.
  not-2: bazen eksik olur. o kadar da iyrenç birisi değilim.
 • bir kere kapıldıktan sonra sizinle beraber öleninden sadık bir virüs olan herpes , ölmez sadece uyur vücudunuz zayıf düştüğünde yoklar. viral enfeksiyonlara, ateşe, aşırı yorgunluğa, güneş çarpmasına, ağır strese eşlik eder. ayrıca lizin( lysine) adlı aminoasitten zengin arjinin ( arginine) adlı aminoasitten fakir beslenmek tekrarlamamasında faydalıdır. kuruyemişler, portakal suyu, çikolata, hindistan cevizi, buğday ürünleri atakları tetikleyebilen, balık,tavuk yumurta, peynir , yoğurt, elma, domates ise fayda sağlayabilen yiyecekler arasında.(bkz: http://herpes.com/nutrition.shtml)
 • bi kez çıkınca hep çıkar malesef. en iyi ilacı zovirax ve tahta kaşık... evet tahta kaşık. tahta kaşığın sap kısmının ucu ateşte ısıtılır. yakmayacak kadar sıcakken uçuğun üzerine hafifçe bastırılır. bikaç krz tekrarlanır ve sürpriz uçuğunuz yok. malesrf bu kadar kolay değil. uçuk bikac saat içinde yeniden sıvı toplar ve yenide tekrarlamanız gerekir. fakat bu işlem ilaçlardan daha etkilidir. hayat kurtarıcıdır...
 • bir çok nedeni var galiba ama aynı gecede 5 tane birden çıkmasını anlayabilmiş değilim
 • (bkz: herpes virüsü)

  yeterli beslenememe durumunda, aşırı a vitamini alındığında, aşırı alkol tüketiminde, yoğun stres dönemlerinde, grip vs. gibi bağışıklık sistemini yoran bazı hastalıklarda, adet dönemlerinde, sık cinsel ilişkiye girildiği dönemlerde, kişisel hijyen bozukluğunda bazı bölglerde uçuk çıkabilir. belirtiler en şiddetli ilk infeksiyonu aldığında görülse de bağışıklık sistemi burada ana rol oynadığından herhangi bir nüksde de şiddetlenebilir. hastalığın süresi 20 gün kadar sürebilmektedir.
 • lisedeyken gittiğim ilim irfan fışkıran bir doktorun , angut gibi sırıtma eşliğinde " evlenince geçer" deyip ergen bünyemi hayrete düşürerek ve o yaşta utangaçlığı tavan olan bendenizi utandırarak yanıtladığı soru. bilimde çok ileriyiz evet.
  (buralar hepten bir forum, hepten bir gelinlerin tatlı telaşı, ne bileyim efendim kadınlar kulübü, o da olmazsa doktora soruyoruz gibi bişeyler olmuş. hayırlı olsun efenim.)
 • sebebi ne olursa olsun devası için:

  (bkz: zovirax)
 • cevabı korkuda değil virüste olan soru. (bkz: herpes)