şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: 3e sexe)
 • kadınlara verilen seçme-seçilme hakkı gibi bunun da ilk uygulamaları aslında ülkemizde yapılmıştır. örneğin ekşisözlükteki "meyilli" ve incisözlükteki "değil" seçenekleri üçüncü cinsiyet için sunulmuş son derece çağdaş opsiyonlardır.
  (bkz: avrupa medeniyeti bizden öğrendi)
 • bugün seksin bedensel iştahtan ve bedenin doğal döngüsüyle kabiliyetlerinden gittikçe uzaklaşmasıdır. cinsel kimlik bile belirsizleşti ve akışkanlaştı. heteroseksüel mi, eşcinsel mi yoksa ikisi birden mi olduğundan tümüyle emin insan sayısı azalıyor.bir başka kimlikte eksik tatmini bulma düşüncesi her daim insanın tepesinde dolanıyor ve fiziksel kimlikle ihtiyaçlardan uzaklaşan seks, fanteziyle desteklenen kavramların ve pornografiyle beslenen imajın güdümünde gittikçe beyinselleşiyor. fanteziyse yenilikler ve sınırların çiğnenmesinin güdümünde. anal seks -anüs, yeni vajinaya dönüştü- ve bdsm’nin sınırları ortadan kaldıran heyecanına merak buradan geliyor. özgürleşme çağının gittikçe bağlanmaya yönelmesi hem gülünç hem de muhtemelen önemlidir.

  [bdsm bağlama (bondage) ve disiplin (discipline) [b/d]; tahakküm (dominance) ve teslimiyet (submission) [d/s]; sadizm ve mazoşizm [s/m] kavramlarının baş harflerinin bir araya gelişiyle oluşmuş ve bu eylemleri içeren cinsel ilişki türünü belirten kısaltma,]

  sevgili robotum

  engin görüş sahipleri çoktan bu soruna eğilmiş durumdalar. yapay zekâ araştırmacısı david levy’nin 21. yüzyıl ortasına yönelik vaadine bakın: “robotlarla sevişmek insanlarla sevişmek kadar normal sayılırken, robotlar dünyadaki tüm seks el kitaplarındaki kombinasyonların toplamından fazlası bulunduğunu öğreteceklerinden insanlar arasında yaygın uygulanan cinsel eylemler ve sevişme pozisyonlarının sayısı artacak.”

  derleme yapılan kaynak:
  michael foley, saçmalıklar çağı, modern hayat neden mutlu olmayı zorlaştırıyor? özgün ismi: the age of absurdity, trc: algan sezgintüredi, domingo, aralık 2012, istanbul
 • dünyada resmi olarak tanınmış şöyle örnekleri de vardır: buyrun
 • (bkz: bayan)
 • almanya resmen tanıdı kutllarim.

  https://intersexualshalala.wordpress.com/…hi-karar/