şükela:  tümü | bugün
 • goygoycunun kralıdırlar.
 • birinci ve ikinci dünya savaşı'nı anlamamış kişilerdir. üçüncü dünya savaşı diye bir şey olması pek olası değil artık, muhtemelen daha farklı ve şiddetli bir çatışma ve kaos ortamı olacak çünkü...
 • birkac bin cihatci yuzunden cikmayacak olan savastir. kuzey kore yuzunden de cikmaz. kuzey kore bir delilik yaparsa cin destegini ceker ya da darbe yapar.

  en buyuk olasilik cin ve abd'nin kendi iclerinde bir konuda ciddi olarak papaz olmasidir bu saatten sonra boyle bir savasin cikmasi icin.

  rusya'ya ise ihtimal vermiyorum. rusya nato ulkelerine saldiracak kadar manyak degil, nato da rusya'nin gurcistan, ukrayna gibi ulkelerde at kosturmasina karismiyor.
 • (bkz: nostradamus)
 • "3. dünya savaşını bilmem ama 4. dünya savaşı çelik çömlekle, değnekle taşla sopayla vs. olacak" adamlarının yanında oldukça sempatiktirler.
 • savas su veya bu nedenle kesin cikar diye bir varsayi yapmak mumkun olmasa da, simdi bu "ucuncu dunya savasi cikmasi pek olasi degil" diyen adamlarin aynilari 1. ve 2. dunya savaslarindan once de vardilar. hatta ilk dunya savasindan sonra en az bir yuzyil daha savas olmaz diye dusunuluyordu, ne var ki 23 yil gecmeden dunya tekrar birbirine dusmustu.

  gunumuzde nukleer bombalar yuzunden savas kavrami her ne kadar daha cok ekonomik boyuta tasinmis olsa da, kitle imha silahlarina sahip emperyalist bir ulkenin ekonomik gucunu kaybetme tehlikesi ile karsi karsiya kalmasi halinde ne yapacagini kimse tahmin edemez. ayni su an rusya'nin icinde oldugu durum gibi.

  belki siz gormediniz/duymadiniz, turk basini haber yapmadi ama kirim'in ilhakindan sonra baskilar arttiginda putin iki defa tum dunyaya rest cekti "eger rusya kendisine karsi bir tehlike hissederse, yuksek teknoloji urunu silahlarini kullanmaktan cekinmeyecektir, bununla beraber bizim dis politikamiz baris uzerine kuruludur" tabii olarak bundan rusya savas cikartacak diye bir yorum cikartmak dogru degildir.
 • 23 haziran 2016 ingiltere brexit oylaması ab'den çıkmayı göstermeye başlayınca tekrar ortaya çıkmışlardır. hani her yerde bu yorumu beklerdim de şununla ilgili beklemezdim.
 • türkiye nüfusunun yaklaşık yüzde seksenidir. çok heyecanlı bir milletiz. en ufak bir olaya devasa tepkiler veriyoruz. az sayıdaki soğuk kanlı insanlar olarak çok üzülüyoruz bu duruma.

  (bkz: 3. dünya savaşının başlaması)