şükela:  tümü | bugün
 • minigolf nasıl golfün küçüğüyse, üçüncü lig de, ligler sıralamasında 3. olandır.

  (bkz: ukte dolması)
 • bir yarista ucuncu olan, nasil platformda daha dusuk seviyede kaliyorsa 3 lig de ligler arasinda daha düsük seviyede olandir..
 • tripod da nasil 3 ayak varsa ve 2 ayakla duramiyorsa ayakta, ücüncü lig de öyle bir seydir.. düsme korkusu olmadan 2. ligte tutamazsiniz takimlari.. oh negsel be..
 • üçlü turnuvalarda nasıl üçüncü gelene pek rağbet, ilgi gösterilmiyorsa, daha az alkışlanıyorsa, ligler sıralamasında benzer bir muameleye uğrayan lig.
 • üçüncü lig'in kökeni üçüncülüktür. söylene söylene "üçüncü lük", "üçüncü lik" ve en nihayetinde "üçüncü lig" halini almıştır. belki de almamıştır çünkü söylenirken ben orada değildim. saygılar.
 • nasıl bir zamanlar yine bir üçlü olan mfö 'nün yer aldığı bir bp reklamında, bu sabah yağmur var istanbul da hüznünden sonra, söz konusu tatlı çocuğun "diğer reklamdaki arabayla yaptığınız hareketi nasıl yaptınız?" sorusuna, özkan'ın "onu fuat abi'ne sorcaksın" diyerek cevap vermesiyle.. oy toparlayamadım..

  üçüncü lig, sırasıyla ikinci -> birinci 'yi takip eden duraktır.
 • nasil okeye ücüncü aranmiyorsa.. 2 kisi oturdugunda akillarina okey gelmiyorsa, ücüncü lig de üsttekiler icin ayni seyi ifade eder.. ama amator küme icin cok farklidir belki de bilmiyorum amator kümede tanidigim olmadi hic.. bir ara altinordu belki ama emin degilim.. kafam bi dunyaydi..
 • ucuncu lig bambaskadir, uktedir, profesyonel mukaveleye imzanin cakildigi yerdir, artik futboldan ekmek yenir, mac basina alinan paralarin yerini pesin paralar, yan mahalleyle girilen rekabetlerin yerini baska illerin deplasmanlari alir. bir de kucuk ilcelerin belediye baskanlarinin vitrinidir ucuncu ligde bir takima sahip olmak, bir sonraki secimi garanti altina alir,
 • üçüncü lig uçmaktan gelir. nasıl ki hayat sevince güzel, futbol da uçunca, her topa koşunca, tekmeye kafa uzatınca güzel dostlarım. şimdi diyeceksiniz ki "uçunca" sözcüğü söylene söylene üçüncü oldu, inanırım size, ben görmedim ama olmuştur, angora da ankara olmuştu vakti zamanında.

  sözün özü, üçüncü lig uçarak oynanan, tekmeye kafa uzatılan süper bir ligdir, aslında en güzel futbol orada oynanır. ama emperyalistler halk güzel futbola muhtaç kalsın diye üçüncü lig'in kötü olduğu gibi bir imaj yaratıp üçüncü lig maçlarını kendileri izlerler.

  iğrençsiniz ibneler!
 • hatirlar misiniz bilmem zamaninda siyaset meydanina bir cocuk cikmisti.. 7 yasinda olmasina ragmen bilmisligi ile icimizde bir siddet uyandiriyor, dovme isteği yesillediriyordu.. fakat simdi nerede yasiyor bilmiyoruz bile.. işte ücüncü lig boyle bir seydir. cemisgezek ercis sporun macinda olay ciktigi haberini alirsiniz da nerede oldugunu bilemediginiz icin olaya mudahale edip kavga izlemeye gidemezsiniz..