şükela:  tümü | bugün
 • genellikle, namus cinayetleri, tecavuzler, intiharlar gibi haberlerin konu oldugu ama bunlarin magazine donusturulerek, resim ve ilgili isimlerin "yanlislikla" sansurlenmeden yayinlandigi sayfada yer alan haberler butunu...
 • spor gazetelerinde genellikle üçüncü büyük takıma ayrılan haberler. sayın lucescu beşiktaş teknik direktörlüğüne getirildiğinde beşiktaşı üçüncü sayfadan kurtarıcam demişti. kendisi başarmıştır da söylediğini. geçen sene takımım fenerbahçe bu sene ise galatasaray bu sayfa haberlerinin gündemini oluşturmaktadır.
 • karısını baltayla doğrayan adamın resmi üstte, tüpgazdan birlikte zehirlenen otuz yıllık evli karı kocanın resmi alttadır. genç yaşta ölen güzel kızlar vesikalık resimlerinin içinden, gelinlik ve damatlıklarıyla poz vermiş yeni evli trafik kazası mağdurlarıyla birlikte gülümserler bize ve sonsuzluğa doğru. her gün yanımızdan geçip giden sıradan insanların hayatlarının başına gelen sıradan olmayan şeyler, işte burdadır. alt köşede tek başına duran küçük resimdeki soluk yüzlü genç adamın, nedeni bilinmeyen intiharının haberi küçüktür. görünmez yine.. babasının silahı ile oynayan a.g. arkadaşı c.s.’yi yaralar. f. e., d.ö.’ye tecavüz eder. hayat devam eder... üçüncü sayfalarda, isimler kısalırken, ömürlerin akışını değiştiren hayatın cinnet anları küçük başlıklara dönüşür... hastaneler, hapishaneler ve mezarlıklar doldukça, gazetelerin ucuncu sayfalari bos kalmayacaktır..
 • hayatın gerçekleridir fazla gerçektir, fazla serttir, hep acıklıdır cogu zaman tiksinçtir ve hepsi kötü sonla biter..
  direk olay anlatılır hatta abartılır, genelde olay mahalinin fotografı yoktur daha sonra tutuklanırken yada
  ailesinden alınan fotograflar kötü photoshop effectleriyle kullanılır..
 • hayattan kesitler içeren haberlerdir. olmaz artik bu kadar denemeyecek örneklerle doludur. her biri ayri hikayedir, duymak isteyene.
 • hafriyat grubu sanatçılarının tuvallerine aktardığı haberlerdir.
 • ilk sayfaya göz gezdirdikten sonra başka ne olmuş edasıyla sayfa çeviren insan grubuna yönelik hazırlanan renkli, kanlı haberler grubu, toplumsal afyon.

  bu sayfalar okuyan kişilere gerek kendilerinin gerek içinde yaşadıkları toplumun gerçekten üzülünmesi ve üzerinde düşünülmesi gereken sorunlarını unutturup içinde bulundukları durumdan şuursuz biçimde hoşnut olmaları için hazırlanır. *

  haberi okuyan homo sapiens ordinaire üçüncü sayfayı bitirdiğinde derin bir "oh!" çeker. o gün tecavüze uğramadığına, gasp edilmediğine, sırtına bıçakla isim yazılmadığına, vurulmadığına, karısını komşusu ile basmadığına vb. sevinir, hayatındaki diğer boktan gerçeklikleri unutup kısa süren bir rahatlama yaşar.
  hatta aynı gazetenin son sayfasında yer alan arka sayfa güzeli ile iyice unutur kendisini.
  (bkz: bir domates kadar bilgisiz olmak)

  üçüncü sayfa haberlerine ihtiyacı olmayan gazeteler de vardır elbet*. ama bunlar homo sapiens ordinaire'nin hüküm sürdüğü topraklarda rağbet görmez pek.*
 • genelde kişisel dramlara yogunlasmıs kaza, bela, trajedi haberleridir. ilgi cekmek amacıyla ya da sırf adettendir diye olabilecek en aglak tonda yazılırlar. kemalettin tugcu duygusallıgı yakalayanlarının yazarları her ne hikmetse diger meslektasları tarafından "kalemi guclu" olarak takdir gorurler. (evet turkiye'de kalemin kuvveti aglatabilirligiyle olculur cogu zaman) cogu okuyucu soyle bir goz atıp "neler var ayol dunyada, ay yazık" diyip gecse de aslında son derece dikkatli yazılması gereken haberlerdir. cunku nedendir bilinmez, 3. sayfaya konu olanların yakınları o gun cıkan butun gazeteleri alır, tum haberleri keser, senelerce acar acar okurlar. belki de kendilerini yitirdiklerine ikna etmek icin. carpıtılmıs, sulandırılmıs, bulandırılmıs bir haberi, uygunsuz fotoları hafızalarından ne derece cıkarabileceklerinin yorumunu size bırakıyorum
 • benim artık bir nane anlamadığım haberler. o onun görümcesinin akrabasıyla aşk yaşarken, öteki diğerinin bileziklerini çalmak için birini öldürürken, bir diğeri de kıskançlıktan gaza gelip birilerini baltayla kovalarken ve tüm bunlar tek bir haberin içinde geçerken gözler dalıyor uzaklara. rus edebiyatı gibi şerefsizim. isimler de hep bir değişik zati.