şükela:  tümü | bugün soru sor
 • günden güne büyüyen alternatif sahne ve türk müziğine yeni akımlar açıklaması ile yer alan bir spotify çalma listesi. gayet güzel seçimler var.
 • ikinci yeniye hakaret, edebiyat dünyasını küçümseme ismi. spotify daha özgün bir isim bulamıyor mu da "üçüncü yeniler" diye başlık atıyor bu yeni sofar'dan kalkıp ünlü olmuş isimlere. editörleri ne kadar vasıfsızsa seçtikleri müzikler de bir o kadar vasat.
 • edebi olarak olmasa da müzikal anlamda belki birbirlerine benzer eksenlerde ama memleket piyasasında yeni ve bağımsız şeyler deneyenlerin listesi. yani kaçıncı olduklarını tartışılır ama yeniler. bununla beraber çoğunu soundcloud ya da youtube hesaplarından dinleyip sevip takibe aldığımız insanlar oluşturmaktadır. erken keşfedenler ilk o ham ve akustik hallerini sevip sarmaladığı için bu listedeki versiyonları tam bir tatmin oluşturamıyor ne yazık ki. ama yine de kafelerde beachlerde bu sene serdar ortaç'a rastlamamış olmama sebeb liste. sırf bu yüzden teşekkür edilmesi gerekir.
 • bana haftada bir yıkanıyorlarmış, cihangir'de 4 kişi tuttukları evin parkelerini esrar yanığı, pis çorap ve kullanılmış prezervatifle bezeyen y kuşağı mensuplarından oluşuyormuş gibi gelen akım. saat bire doğru kalkıp köşedeki third wave coffe shop'ta bir şeyler içiyor, sonra kuru pasta, sigara falan aşırmak için arkadaşlarının home stüdyosuna gidiyorlar falan...
 • grupların isimleri abuk sabuk olmasa iyi akım aslında.
 • emeklerini takdir etmeme rağmen müziklerini sevmediğim akım. arkada tıngır tıngır bir müzikle mıymıymıy şarkı söylüyorlar gibi sanki, bana hiçbir şey hissettirmiyorlar. sevenlerine laf etmem tabii, zevk meselesi. ama bu bayık (bana göre bayık) akıma bir de can bonomo'yu katanlar var, insaf lan. can'ın ne alakası var.
 • işe gidip gelirken farkettiğim ve tabiki ekşi de aratarak bulduğum başka yerlerden düzenli olarak dinlediğim şarkıları bir araya getirmiş liste.
 • öneri üzerine dinleyip, ciddi ciddi dadandığım spotify listesi.

  "değişik" isimli grupların, "farklı" isimleri şarkılarıyla ilgili çok ciddi bir önyargım var. ancak bazen yeni ve uğraşsız listelere konmak da güzel oluyor. müzik zevkine de ciddi güvendiğim biri önerince, "eh bir bakayım bari" dedim. zaten uyukluyorum sabahları yolda, öyle arkadan çalar ince ince diye düşündüm. neyse uzatmayayım, önce ismiyle bir milyon kez dalga geçtiğim tdk karşıtı yüz yüzeyken konuşuruz'un ne farkeder'ini beğendim. beğenmekten utandım ama yalan yok, çok saçma be. sonra sandal'ı da beğendim. gitgide leşlik sınırım düştü ve bubituzak şarkısını mırıldanırken buldum kendimi. "lan bu gaye su akyol'un sesi de baya iyi ha aslında" demeye başladım.

  çok üzgünüm. hala dinliyorum listeyi he ama üzgünüm de. çelişkiler listesi resmen.
 • tıngır mıngır akorların üstüne miyavlayarak şarkı söylenen, kolaya kaçan, güzel müzel olmayan akım.
 • nitelikli altyapıyla çoğalırsa bu akım sanatçıları daha da güzel bir yere gidecektir. hayat telaşesi ile koşturup dururken ister istemez bazı yenilikleri denemeye fırsat bulamıyorsunuz. durgun ve yorucu hayatlarımıza katmış oldukları ufak bir tat bile bizim kulaklarımızı gülümsetmeye yeter diye düşünüyorum.