şükela:  tümü | bugün
 • 4 yıldır* yaptığım her hatada, kendime kızdığım her hareketimde içeriğindeki 'yeniden iyi biri olmak mümkün' cümlesini aklıma getiren kitap.

  kitaptaki hayat şartları tamamen farklı olmasına rağmen neredeyse tüm yaşantılara hitap edebilen bir kitaptır ve tarafımca asla unutulmayacaktır.

  --- spoiler ---

  ...yalnızca bir günah vardır, tek bir günah. o da hırsızlıktır. onun dışındaki bütün günahlar, hırsızlığın bir çeşitlemesidir...”
  ...
  bir insanı öldürdüğün zaman, bir yaşamı çalmış olursun. karısının elinden bir kocayı, çocuklarından bir babayı almış olursun. yalan söylediğinde, birinin gerçeğe ulaşma hakkını çalarsın. hile yaptığın, birini aldattığın zaman doğruluğu, haklılığı çalmış olursun. anlıyor musun?
  --- spoiler ---
 • dün gözyaslari icinde bitirdigim ve etkisi uzun süre gecmeyecek olan olaganüstü bir kitap. 12 yasindaki bir cocuktan insanlik dersi almak..
  "afganistan'da çocuk çok ama çocukluk yok."
 • bir kaç ay önce mudanya-kabataş feribotunda yanımdaki kızın salya sümük ağlamasına sebep olmuş kitaptır.
  evet bildiğin burnu akıyordu kızın ağlamaktan
 • --- spoiler ---

  iyilik bu topraklari terk etti.olumlerden kacmanin yolu kalmadi.
  --- spoiler -
  ----- spoiler ---

  zaman acgozlu bir sey tum ayrintilari calip kendine sakliyor.
  --- spoiler ---
 • siz bu kitabı nasıl okudunuz, filmini nasıl izlediniz!
  allah kahretsin.
  çocuklar üzerinden anlatılan acı hikayelerini yüreği kaldırmayacak olanların asla okumaması gereken bir kitap, izlememesi gereken bir film. sakın öyle yumuş yumuş merhamet hissinize kapılıp daha hassas insanlara izletmeye kalkmayın. acıyı duyumsamak için illa "kör göze parmak" şeyler okuması, izlemesi gerekmeyen insanlar var. bir hafta, bir ay asla uyuyamayacak insanlar var.
  dram filmi var, bir de geber filmi var. bu ikincilerden.
 • "senin mutlu olmana ancak senden bir şey almaya hazırlandıkları zaman izin verirler.'' sözüyle tanışmamı sağlamış kitaptır kendisi. okuduğumda bir cümle ancak bu kadar anlamlı olabilir demiştim.
 • okunmasi gereken kitaplardan biri.

  okuduktan sonra, en sevdiginiz on ya da bes kitap arasina rahatlikla girecek, bana bir kitap tavsiye et diyenlere, ilk akliniza gelenlerden biri olacak kitap.

  bunun filmi de cekildi.
  tavsiyem; kitabi okumadiysaniz da, okuduktan sonra da filmini izlememeniz.

  kitap ic sesler uzerinden gidiyor, ve tum guzelligi orada.
  filmde ic sesler hic bir sekilde yansitilmamis, ve kitabin buyusunu, etkileyiciligini hic bir sekilde yansitamamislar, kitaptan apayri bos bir film olup cikmis.

  kitap ile film birbirinden cok farkli, sadece kitabini alin ve okuyun.
 • amerikanın ,afganistan işgalini meşrulaştırmak için ,bir afagana yazdırıp ,best seller listelerinden ,dünyaya, işgalin meşrutiyetini kabullendirme çabasıdır.
 • "yukarıda bir yerde bir tanrı varsa, umarım benim viski içmem ya da domuz yememden çok daha önemli meselelerle uğraşıyordur."
 • başı sonu ne olursa olsun bittiğinde insanın genzinde bir acıma, dilinde de bir pas tadı oluyor.
hesabın var mı? giriş yap